We Francji coraz więcej osób szuka jedzenia na śmietniku

  We Francji coraz więcej osób szuka jedzenia na śmietniku

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  We Francji wzrasta liczba osób, które zbierają jedzenie na śmietnikach. Wysoki komisarz do spraw solidarności z ubogimi i młodzieżą w trudnej sytuacji materialnej, Martin Hirsch, przyznał, że w trakcie przygotowywania raportu rządowego w tej sprawie był zaszokowanych rozległością zjawiska.
  Ze śmieci wyrzucanych przez sklepikarzy i domy handlowe korzystają nie tylko bezdomni, lecz także emeryci, osoby w podeszłym wieku i coraz więcej młodzieży.

  Większość robi to regularnie i doskonale zna godziny wyrzucania przeterminowanej żywności i pory przyjazdu śmieciarek. Ubodzy znajdują tam owoce, befsztyki, nabiał i przeterminowane konserwy.

  Ich oburzenie budzi stosowana przez sprzedawców praktyka niszczenia wyrzucanej żywności chlorem. Jedni robią tak ze względów higieniczno-sanitarnych, jednak większość po to, aby najubożsi musieli u nich kupować, a nie żywić się przeterminowanymi produktami.

  Komisarz Hirsch zapowiedział, że sprawę zbada Federacja Handlowców i stowarzyszenia zajmujące się pomoca ubogim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo