Menu Region

We Francji coraz więcej osób szuka jedzenia na śmietniku

We Francji coraz więcej osób szuka jedzenia na śmietniku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
We Francji wzrasta liczba osób, które zbierają jedzenie na śmietnikach. Wysoki komisarz do spraw solidarności z ubogimi i młodzieżą w trudnej sytuacji materialnej, Martin Hirsch, przyznał, że w trakcie przygotowywania raportu rządowego w tej sprawie był zaszokowanych rozległością zjawiska.
Ze śmieci wyrzucanych przez sklepikarzy i domy handlowe korzystają nie tylko bezdomni, lecz także emeryci, osoby w podeszłym wieku i coraz więcej młodzieży.

Większość robi to regularnie i doskonale zna godziny wyrzucania przeterminowanej żywności i pory przyjazdu śmieciarek. Ubodzy znajdują tam owoce, befsztyki, nabiał i przeterminowane konserwy.

Ich oburzenie budzi stosowana przez sprzedawców praktyka niszczenia wyrzucanej żywności chlorem. Jedni robią tak ze względów higieniczno-sanitarnych, jednak większość po to, aby najubożsi musieli u nich kupować, a nie żywić się przeterminowanymi produktami.

Komisarz Hirsch zapowiedział, że sprawę zbada Federacja Handlowców i stowarzyszenia zajmujące się pomoca ubogim.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się