Menu Region

Ofiary Madoffa oskarżają banki

Ofiary Madoffa oskarżają banki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Robert Watts "The Times"

3Komentarze Prześlij Drukuj
Brytyjscy inwestorzy planują podjąć kroki prawne przeciwko bankom HSBC, UBS, Barclays oraz funduszowi Bramdean należącemu do Nicoli Horlick, w związku z poradami, jakich instytucje te udzielały im w sprawie wynoszącej 50 mld dol. piramidy finansowej Bernarda Madoffa.
- Jedna z brytyjskich ofiar malwersacji Madoffa straciła 36 mln funtów - twierdzi prawnik reprezentujący pokrzywdzonych.

Dziesięciu zamożnych inwestorów zwróciło się do firmy prawniczej Edwin Coe. Chcą pozwać bankierów zarządzających funduszami i innych pośredników i odzyskać od nich wszystkie pieniądze, jakie stracili przy okazji upadku Madoffa.

David Greene, szef działu pozwów w kancelarii Edwin Coe, powiedział, że cztery firmy określone przez jego klientów mianem pośredników, to HSBC, UBS, Barclays i Bramdean. - Wydaje się jasne, że wielu doradców albo promowało systemy, które miały wady, albo nie zaalarmowało klientów co do skali ryzyka, jakie ci podejmowali - mówi David Greene.

Jego klienci w ciągu kilku tygodni podejmą decyzję, czy podjąć kroki prawne tylko w Wielkiej Brytanii, czy również w Ameryce. Kancelaria Edwin Coe już prowadzi spektakularne sprawy w imieniu inwestorów Northern Rock i Railtrack.

70-letni Madoff był znany na Wall Street od prawie półwiecza i cieszył się reputacją godnego zaufania maklera. Jego ofiarami padły tak znane międzynarodowe banki jak Santander, Nomura, czy BNP Paribas, ale też fundacja producenta filmowego Stevena Spielberga.

Zaangażowanie w inwestycyjny wehikuł Madoffa, który okazał się niczym więcej jak piramidą finansową, okazuje się kłopotliwą okolicznością dla niektórych spośród najbardziej szanowanych instytucji w City.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Odpowiedzialność banków

+11 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

fulwia (gość)  •

Banki prywatne muszą ponosić odpowiedzialność za swą nieuczciwą działalność wobec klientów - to są wyłudzenia. Widać, że jeśli interesy banku są w sprzeczności z interesem klientów, to powinno się eliminować bank z rynku, bo chciwość nie ma końca. Doradcy klientów doprowadzili klientów do upadku. I same banki mają się dobrze a jeszcze dostają pomoc od państw z powodu kryzysu. Ale banki tworzą sieć pozorów,że są przyjazne dla klienta. I wszyscy, łącznie z państwem dają się nabierać.
Ten system prowadzi do rozgrabienia majątku społeczeństwa. I kim są teraz tzw. autorytety światowych finansów? Malwersantami. ZERO pomocy dla prywatnych banków!

odpowiedzi (0)

skomentuj