Menu Region

Juszczenko obiecuje przestrzegać porozumienia Naftohazu z...

Juszczenko obiecuje przestrzegać porozumienia Naftohazu z Gazpromem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko zapewnił w Brukseli, że będzie przestrzegał porozumienia Naftohazu z Gazpromem dotyczącego dostaw gazu do Europy.
Komisja Europejska - mimo wcześniejszej krytyki Ukrainy - zadeklarowała, że będzie kontynuować i zacieśniać współpracę z Kijowem w dziedzinie energetyki. Zapewniał o tym szef Komisji Jose Barroso po spotkaniu w Brukseli z ukraińskim prezydentem Wiktorem Juszczenko.

Jose Barroso przyznał, że Komisja była rozczarowana przedłużającym się sporem Ukrainy z Rosją, podczas którego ucierpiały kraje członkowskie, które nie otrzymywały gazu.
"Zdajemy sobie sprawę, że powodem tej sytuacji nie były złe intencje Ukrainy, tylko problemy z Rosją. Dlatego ten kryzys nie odbije się negatywnie na naszych dwustronnych relacjach - Ukraina chce bliższych kontaktów z Unią i Unia też chce zacieśniać kontakty z Ukrainą" - dodał szef Komisji.

Prezydent Wiktor Juszczenko liczy na pomoc Unii w modernizacji ukraińskiego systemu tras przesyłowych. "Rozmawialiśmy z przewodniczącym Komisji o zreformowaniu i zintegrowaniu ukraińskich sieci gazowych z europejskim rynkiem energetycznym" - dodał prezydent.
Temu ma służyć międzynarodowa konferencja darczyńców organizowana przez Komisję Europejską pod koniec marca w Brukseli.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się