Menu Region

Białorusini ciągną na wakacje do Polski

Białorusini ciągną na wakacje do Polski

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Polskie konsulaty na Białorusi przeżywają prawdziwe oblężenie. Liczba chętnych do odwiedzenia naszego kraju sięga w tej chwili kilku tysięcy. Konsul Generalny Krzysztof Świderek mówi, że o wizy starają się głównie ludzie młodzi, którzy chcą w wakacje odwiedzić nasz kraj jako turyści.
Pod polskim konsulatem w Mińsku ustawiła się długa kolejka. Wśród stojących najwięcej jest nauczycieli i przedstawicieli biur turystycznych.

Z kolei wśród grup zorganizowanych przeważają wycieczki i kolonie dla uczniów, wyjazdy rehabilitacyjne dla dzieci z różnymi schorzeniami oraz kilkudniowe wycieczki krajoznawcze.

Nie brakuje także chętnych do rodzinnego spędzenia wakacji nad Bałtykiem i na Mazurach. Polscy dyplomaci szacują, że w ciągu wakacji, nasz kraj odwiedzi kilkadziesiąt tysięcy białoruskich turystów.

Jak poinformowały białoruskie media - Polska uprościła formalności wizowe dla Białorusinów. Od 1. lipca nie będzie trzeba przedstawiać oryginałów zaproszeń i umów z biurami turystycznymi. Szybciej też będzie można przejechać granice, bowiem wraz z uproszczeniem procedur skrócą się długie kolejki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się