Menu Region

Agaton Koziński: Sikorski nie Wyrwał

Agaton Koziński: Sikorski nie Wyrwał

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

redaktor działu opinie dziennika "Polska"

Prześlij Drukuj
Polacy kochają polonika. Wystarczy dwulinijkowa wzmianka na dwudziestej którejś stronie w zagranicznej gazecie, by natychmiast osobę w niej wymienioną ogłosić bohaterem narodowym i człowiekiem, który podbił Zachód. Nie trzeba sięgać pamięcią daleko wstecz.
Wystarczy przypomnieć fenomen Igi Wyrwał z lata tamtego roku. Dziewiętnastolatka zwyciężyła w brytyjskim plebiscycie internetowym na najładniejsze piersi i natychmiast stała się w Polsce pierwszoligową celebrytką, a jej zdjęcia pojawiły się na pierwszych stronach tabloidów i kolorowych magazynów.

Na pewno więc cały szum w Polsce wokół Radosława Sikorskiego, który podobno jest głównym faworytem do fotela szefa NATO, trzeba traktować podejrzliwie, każdy komentarz w tej sprawie (pisząc to, mam świadomość, że podobnie podejdą Państwo do mych słów) należy dzielić przez trzy. Ale na pewno tej sytuacji nie można traktować jak tzw. kariery Igi Wyrwał.

Bo Sikorski rzeczywiście znalazł się na krótkiej liście kandydatów do kierowania sojuszem. Nie najwyżej ocenianym - na giełdzie przedwyborczej lepsze notowania mają Kanadyjczyk Peter MacKay i Duńczyk Anders Fogh Rasmussen. Ale na pewno nazwisko Sikorskiego jest wymieniane w spekulacjach, jakie prowadzą zagraniczne gazety.

Co z tego wynika dla nas? Pewnie nic. Mało prawdopodobne, by Sikorski rzeczywiście został szefem NATO - chyba że uda mu się zdobyć bardzo mocne poparcie Ameryki, która rozdaje karty w sojuszu. Ale już sam fakt, że jest tak poważnym kandydatem, dobrze rokuje.

Bo może, jeśli kariera naszego obecnego szefa MSZ będzie się rozwijała równie dynamicznie w najbliższych latach, doczekamy się polityka z równie silną pozycją jak Paderewski?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się