Menu Region

Gdzie trafią szczątki z mogiły w Malborku

Gdzie trafią szczątki z mogiły w Malborku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Skrobisz

Prześlij Drukuj
Ludzkie szczątki wydobywane z masowej mogiły w Malborku trafią na cmentarz w Gdańsku? Taką informację podała niemiecka gazeta "Berliner Zeitung", powołując się na prezesa Niemieckiego Ludowego Związku Opieki nad Grobami Wojennymi.
Gdańsk jest kolejnym, po Starym Czarnowie w województwie zachodnio-pomorskim i Malborku, miastem wskazywanym jako miejsce wiecznego spoczynku osób, których szczątki są ciągle wydobywane z tajemniczej mogiły.

- Decyzja o pochówku może zapaść dopiero po zakończeniu prac ekshumacyjnych - komentuje Maciej Schulz z gdańskiego Instytutu Pamięci Narodowej. - Decyzję podejmie prokurator prowadzący postępowanie. Wszelkie dywagacje na temat miejsca pochówku uważam za przedwczesne.

Prace ekshumacyjne przeciągną się do lutego. Z grobu wydobyto już ok. 1900 szkieletów. Sprawę masowej mogiły przejął IPN. On zleci badanie kości, które pomogą określić m.in. czas śmierci, przyczynę, a także wiek i płeć ofiar.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się