Menu Region

Nowość w temacie wampirologii

Nowość w temacie wampirologii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Lucjan Strzyga

Prześlij Drukuj
W "Wampirze z Ropraz" Jacques Chessex, szwajcarski badacz wynaturzeń ludzkiej natury, serwuje nam nową wykładnię wampirzej psyche.
Tym razem wyjątkowo krwawą. W tym celu cofa nas do roku 1903, kiedy to w pewnej wsi objawił się niejaki Charles-Augustin Favez. Odrażający typ, niespełna rozumu alkoholik i posiadacz wielkich zębów, bezcześci groby i profanuje zwłoki młodych kobiet w tak odrażający sposób, że mdleją nawet najwięksi twardziele.

Słusznie więc, za wampirze harce, zostaje skazany na katorgę. Winę odkupi w 1915 roku, gdy polegnie w ataku na niemieckie okopy pod Sommą. A że autorowi "Wampira z Ropraz" nie brak przewrotności i dowcipu, trup Faveza, przy wtórze "Marsylianki", wyląduje w Grobie Nieznanego Żołnierza pod Łukiem Triumfalnym - ażeby stamtąd wyruszać nocami na kolejne krwawe łowy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się