Menu Region

Gdzie są najlepsze kredyty w plastikowym pieniądzu

Gdzie są najlepsze kredyty w plastikowym pieniądzu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Pałka

3Komentarze Prześlij Drukuj
Najlepsze karty kredytowe na rynku proponują banki Alior i ING. Z kolei ofertami w tej mierze banków Pekao SA i PKO BP raczej nie warto sobie nawet zawracać głowy.
Takie wnioski można wyciągnąć z najnowszego rankingu kart kredytowych przygotowanego dla dziennika "Polska" przez firmę doradczą Open Finance. Pod uwagę zostały wzięte najpopularniejsze karty dostępne w polskich bankach. Każdej z nich przyznaliśmy punkty, biorąc pod uwagę nie tylko koszty, lecz także wysokość dostępnych limitów, dodatkowe programy rabatowe, ubezpieczenia nieuprawnionych transakcji czy wyposażenie w specjalny mikroprocesor.


Nie dziwi, że najwyższą ocenę dostały karty kredytowe oferowane przez Alior Bank. - Widać, że jako nowy bank na rynku robi wszystko, by wypaść dobrze na tle konkurencji - tłumaczy Mateusz Ostrowski, analityk z Open Finance. - Jego karta jest darmowa, ma najdłuższy na rynku okres bezodsetkowy i nie płaci się za ubezpieczenie od transakcji dokonanych po kradzieży - wylicza.
W takim przypadku bank zwróci pieniądze właścicielowi. Jest też dodatkowy atut. Alior Bank oddaje właścicielowi karty 1 proc. kwoty wydanej w transakcjach bezgotówkowych. Oznacza to, że przy odpowiednim korzystaniu z karty i spłacaniu zadłużenia w terminie można nawet na niej zarobić.

Z kolei bank ING daje 50 zł klientom, którzy choć raz skorzystają z karty. Do tego mogą oni również liczyć na darmowe ubezpieczenie nieuprawnionych transakcji. Bank oferuje też dość niskie oprocentowanie zadłużenia po okresie bezodsetkowym. Z czystym sumieniem można też polecić karty z oceną 3. Warto wśród nich szukać promocji. Np. w Allianz Banku oprocentowanie wynosi 17,9 proc. ale do czerwca można korzystać ze specjalnej stawki 9,90 proc.

Karty z oceną 2 nie zaskoczyły nas niczym pozytywnym. Przede wszystkim ich oprocentowanie jest wysokie, a klient dostaje niewiele w zamian. Trudno wśród nich bowiem np. o ciekawe programy rabatowe. Dlatego spokojnie można poszukać sobie lepszej oferty.

Podobnie wygląda sprawa z kartami kredytowymi, które uzyskały zaledwie 1 punkt. W ich przypadku widać, że bankom najwidoczniej niespecjalnie zależy na pozyskiwaniu nowych klientów.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Błąd

+6 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jedynka (gość)  •

Nalezy dodać 1 powinno być:"Możesz to zrobić w banku lub pod numerem 19584"

odpowiedzi (0)

skomentuj

:)

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kflik (gość)  •

nie ma to jak ranking sponsorowany:)

odpowiedzi (0)

skomentuj