Menu Region

Naprzód Polsko przeciw dzieciom Okrągłego Stołu

Naprzód Polsko przeciw dzieciom Okrągłego Stołu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Mariusz Staniszewski

Prześlij Drukuj
Niedzielny kongres założycielski nowego ugrupowania Naprzód Polsko był zaskoczeniem dla tych, którzy postawili krzyżyk na politykach LPR, KPN, Samoobrony czy rozłamowcach z PSL.
Wśród kilkuset zebranych w Warszawie widać było radość, że znów są razem. - Czuję nastrój nadchodzącego sukcesu - mówi Janusz Dobrosz, prezes Naprzód Polsko.

Atmosfera była podniosła. Na wielkim telebimie wiszącym nad przemawiającymi widać było powiewającą biało-czerwoną flagę. Spod niej wyłaniały się zastępy atakującej polskiej husarii. To nie przypadek, bo właśnie husarskie skrzydła są głównym elementem logo nowej partii.

- Na razie jest jasne, że razem z PSL-Piast stworzymy wspólny komitet wyborczy do europarlamentu - mówi Janusz Dobrosz. - Czekamy na współpracę z kolejnymi ugrupowaniami. Tu najważniejsza będzie Prawica Rzeczpospolitej Marka Jurka.
Były marszałek Sejmu nawet na wczorajszym kongresie przemawiał, ale z przystąpieniem do koalicji jeszcze się wstrzymuje. - Jeśli uda nam się połączyć z Markiem Jurkiem, możemy liczyć na kilkunastoprocentowe poparcie. Bez niego będzie pewnie z 10 procent - z dużą pewnością siebie prognozuje eurodeputowany Bogdan Pęk.

Jego zdaniem Naprzód Polsko ma szansę nie podzielić losu innych prawicowych aliansów, ponieważ ludzi, którzy wczoraj cieszyli się z tworzenia nowego ugrupowania, nie dzielą żadne różnice ideologiczne i polityczne.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się