Menu Region

Wichury w południowej Europie, ale Polska bezpieczna

Wichury w południowej Europie, ale Polska bezpieczna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zdaniem dyżurnego synoptyka do Polski nie powinny dotrzeć wichury, które przetaczają się przez południe Europy.
W południowo-zachodniej Francji z powodu wichur zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Dwie z nich są w ciężkim stanie. Silne wiatry pustoszą także północną Hiszpanię, gdzie zginęło 8 osób, w tym czworo dzieci pod gruzami zawalonej hali sportowej niedaleko Barcelony.

Dyżurny synoptyk Grażyna Dąbrowska wyjaśnia, że w rejonie Islandii utworzył się niż. Przechodzenie związanych z nim frontów atmosferycznych i duża różnica ciśnień powoduje, że w Europie Zachodniej pojawił się bardzo silny wiatr.

Grażyna Dąbrowska zapewnia, że wichury nie przejdą nad Polską - niż, który spowodował silne wichury pozostaje nad Europą Zachodnią. Nad Akwitanią i Landami, na południe od Bordeaux wichura szalała z prędkością dochodzącą do 184 kilometrów na godzinę. W 9 departamentach ogłoszono najwyższy stopień stanu alarmowego. Ostrzeżenie dotyczy także środkowej części Francji, Owernii, gdzie oczekiwane są gwałtowne opady śniegu i gołoledź.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się