Menu Region

Izrael oskarżony o używanie w Strefie Gazy bomb fosforowych

Izrael oskarżony o używanie w Strefie Gazy bomb fosforowych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Palestyńskie służby medyczne przesłały do Światowej Organizacji Zdrowia dokumentację na temat ran odniesionych przez mieszkańców Strefy Gazy w wyniku kontaktu z bombami fosorowymi.
Palestyńscy lekarze, ONZ i Amnesty International oskarżają Izrael o użycie w Strefie Gazy bomb fosoforowych. Wedlug lekarzy ze szpitala w Gazie, pacjenci poparzeni bombami fosforowymi zmarli. Wśród rannych były dzieci, kobiety i mężczyźni.

Lekarze mówią, że w wielu przypadkach początkowo wydawało się, iż pacjent ma zaledwie lekkie obrażenia wewnętrzne. Dopiero na stole operacyjnym okazywało się, że jego wnętrzności są spustoszone przez biały fosfor - silnie żrącą substancję, powodującą oparzenia, uszkadzającą krew i kości.

Międzynraodowe prawo zezwala używać bomb fosoforywch na polu bitwy, ale nie przeciw obiektom cywilnym. ONZtowska organizacja pomocowa UNRWA i Amnesty International oskarżają izrael, że atakował budynki mieszkalne i obiekty należące do organizacji pomocowych białym fosforem. Armia twierdzi z kolei, że broń była wykorzysytywana w granicach prawa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się