Menu Region

Powołanie Czumy odbyło się w rodzinnej atmosferze

Powołanie Czumy odbyło się w rodzinnej atmosferze

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Stańczyk

Prześlij Drukuj
Andrzejowi Czumie towarzyszyła wczoraj w Pałacu Prezydenckim liczna rodzina. Wśród gości był też m.in. Janusz Korwin-Mikke, który kibicuje nowemu ministrowi sprawiedliwości
Od piątku Andrzej Czuma jest nowym ministrem sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska. W Pałacu Prezydenckim odebrał z rąk Lecha Kaczyńskiego nominację na to stanowisko. Uroczystość wręczenia Czumie teczki szefa resortu odbyła się w iście rodzinnej atmosferze, bowiem nowy minister pojawił się w Pałacu w otoczeniu swojej licznej rodziny. Wśród gości znalazły się m.in. dzieci i siedmioro wnucząt Andrzeja Czumy, w tym dwie bliźniaczki, które wzbudziły największe zainteresowanie Lecha Kaczyńskiego.


- Wyrazy uszanowania dla całej, jak widzę, licznej rodziny, i to z bliźniaczkami - zauważył prezydent. - Życzę, by za ileś tam lat zastąpiły innych bliźniaków - dodał Lech Kaczyński. Dziewczynki, nieoczekiwanie dla wszystkich, się rozpłakały.

Lech Kaczyński nie szczędził też ciepłych słów pod adresem nowego ministra. - Jest to człowiek który walczył z komunizmem, w czasie gdy niewielu z nim walczyło. Pamiętam o ROPCiO i o okresie "Solidarności", kiedy mieliśmy okazję się poznać. Pamiętam Pana jako człowieka życzliwego i zawsze zdolnego do pomocy - zwrócił się prezydent do Andrzeja Czumy.

Mimo rodzinnej, a czasami wręcz swobodnej atmosfery, nowy minister nie ustrzegł się tremy. Wygłaszając tekst przysięgi, przejęzyczył się. - A dobro ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem - poprawił się szybko Czuma.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się