Menu Region

Wprowadzono całkowity zakaz połowu dorsza

Wprowadzono całkowity zakaz połowu dorsza

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Nowe rozporządzenie ministra rolnictwa wprowadza całkowity zakaz połowu dorsza na Morzu Bałtyckim przez wszystkie statki pływające pod polską banderą. Zakaz obowiązuje od 20 czerwca do 30 września.
Resort uzasadnia niezwłoczne wprowadzenie zmian analizą danych z Systemu Informacji Rybołówstwa Morskiego. Na ich podstawie oszacowano, że Polscy rybacy wykorzystali 80 procent kwoty przeznaczonej do odłowienia w 2008 roku.

Resort rolnictwa twierdzi, że rozporządzenie ma na celu uniknięcie sytuacji z ubiegłego roku, kiedy w wyniku przekroczenia przez Polskę kwoty połowowej dorszy Komisja Europejska wstrzymała połowy dorsza.

Ministerstwo chce, by polscy rybacy mogli wznowić połowy pod koniec roku. Wtedy - ze względu na święta Bożego Narodzenia - zapotrzebowanie na ryby w naszym kraju jest największe.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się