Menu Region

Listek figowy kolejnych polityków

Listek figowy kolejnych polityków

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Marek Pielach

1Komentarz Prześlij Drukuj
Mało prawdopodobne, by zwykła komisja sejmowa wskazała zleceniodawc ów porwania i zamordowania Krzysztofa Olewnika. Takie uprawnienia miałaby dopiero komisja prokuratorska. Podobna do tej, która na przełomie lat 80. i 90. rozbiła we Wł oszech powiązania polityków z mafią - mówi prof. Tomasz Nałęcz w rozmowie z Markiem Pielachem
Zanosi się na to, że będziemy mieli siódmą komisję śledczą w III RP.
To prawda. Sprawa śmierci Krzysztofa Olewnika nadaje się jednak na materiał prac komisji sejmowej. Mamy przecież do czynienia z oczywistą niesprawnością aparatu państwowego, której ten aparat nie potrafi wyjaśnić. Tu nie chodzi o przypadek jednej rodziny - taką sytuacją może być zagrożony każdy Polak.

Andrzej Czuma, zanim jeszcze został ministrem sprawiedliwości, mówił jednak, by nie skupiać się na jednej rodzinie, ale zebrać wiele podobnych przypadków, bo komisja śledcza służy badaniu szerszych mechanizmów.

Doceniam szlachetne intencje, które przyświecają takiemu zdaniu, ale szlachetnymi intencjami piekło jest wybrukowane. Poza tym, jak mówi mądre powiedzenie: czym więcej obejmujesz, tym mniej chwytasz. Już komisja, której przewodniczy poseł Czuma, jest przestrogą, by za dużo nie obejmować. Komisja, która miałaby zajmować się krzywdami wszystkich Polaków, których doznali w wyniku nieudolności organów ścigania, to wyzwanie ponad ludzkie siły.

Ale nie odmówi Pan Andrzejowi Czumie dobrych intencji w tej sprawie?

Oczywiście. Teraz jako minister sprawiedliwości będzie mógł walczyć z takimi patologiami na co dzień, nie absorbując tego nadzwyczajnego narzędzia, jakim jest komisja śledcza. Komisji nie wolno obarczać zadaniem ponad jej kompetencje i siły, bo wówczas tylko się kompromituje bezradnością.
1 3 4 5 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Dwie mafie

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Sybirak (gość)  •

Coraz uporczywiej nachodzi mnie myśl, że sprawa Olewników to rozgrywki międzymafjne.

odpowiedzi (0)

skomentuj