Menu Region

Głęboka rekonstrukcja w rządzie nie jest potrzebna

Głęboka rekonstrukcja w rządzie nie jest potrzebna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anita Werner, Paweł Siennicki

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Z Rafałem Grupińskim, sekretarzem stanu w kancelarii premiera, rozmawiają Anita Werner (TVN 24) i Paweł Siennicki
PO jest wewnętrznie demokratyczna, wartością jest to, że można mieć w niej swoje zdanie. Kiedy jednak decyzja zostaje wypracowana, to wtedy wszyscy się do tej decyzji dostosowują, akceptując wolę większości.

Pan pali?
Raz na dwa tygodnie cienkiego papierosa.

A cygara?
Nie i nigdy nie paliłem.

Paweł Piskorski powiedział, że kiedyś decyzje zapadały w zadymionych papierosami pokojach, a za Tuska dzieje się to w oparach cygar.

Myli się. Kiedyś paliliśmy sporo, ale teraz większość z nas nie pali w ogóle.

Decyzje w kancelarii premiera podejmuje dwór?
Decyzje podejmuje premier, którego wspiera wicepremier Schetyna i grono doradców. Ważną rolę odgrywają w tym procesie zarząd PO i władze klubu oraz nasz koalicjant PSL.

Ile jest osób w pierwszym kręgu wtajemniczenia?
To nie jest grono zamknięte, choć wąskie, i nie jest ono też w żaden sposób wyróżnione, jeśli chodzi o możliwości decyzyjne. Jest to raczej grupa doradcza. Jej skład zmienia się w zależności od poruszanej problematyki.

To musi być bardzo wąskie grono, skoro w sprawie dymisji Zbigniewa Ćwiąkalskiego, gdy już zapadła decyzja o jego poświęceniu, posłowie PO bronili go jeszcze w mediach.
Posłowie podobnie jak każdy z nas bronili kompetencji ministra. Taka obrona w mediach jest naturalna do chwili wypracowania stanowiska o tym, czy w danej sytuacji większe znaczenie ma merytoryczność, czy też odpowiedzialność polityczna.
1 3 4 5 ... 13 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

brwo tak trzymać !

+14 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

judyta (gość)  •

Grupiński zapomniał powiedzieć,ze w dalszej kolejności do dymisji wystawiony jest:Rostowski,Kopacz i Sikorski.

odpowiedzi (0)

skomentuj

do dymisji

+11 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zdrowomyślący (gość)  •

nieudacznicy i hochsztaplerzy - do dymisji

odpowiedzi (0)

skomentuj

Barany

+12 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

prof.B (gość)  •

Beeeee

odpowiedzi (0)

skomentuj

Guru ma pieska

+15 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Emzet (gość)  •

Daruję sobie rozmowy z tym czwartorzędnym pisarczykiem i jej nie przeczytam, bo nie kupię gazety. Nie powinno się przeprowadzać wywiadów z tak szemranymi osobnikami. Zignorowany przez swego guru jeszcze go usprawiedliwia. Upodlony sługus i bez twarzy. Jak tak można. Grupiński rzuć papiery, które nosisz za Tuskiem. Jesteś przecież od niego lepszy pod każdym względem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

DZIENNIKARZE POWINNI TO WIEDZIEĆ

+12 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Viola (gość)  •

Nie rozumiem, dlaczego dziennikarzy tak dziwi fakt, że to premier podjął ostateczną decyzję w sprawie Ćwiąkalskiego. W każdym zespole, jeśli jest zgrany i zintegrowany, ludzie wspierają się i jeśli kogoś cenią, starają się usprawiedliwiać jego wpadki. Ale zawsze to lider zespołu odpowiada za całość i, jeśli jest dobrym liderem, potrafi dostrzec, gdy zespół zaczyna błądzić. A ponieważ to on ponosi odpowiedzialność za cały zespół, powinien umieć podjąć trudną decyzję, nawet taką, z którą się cześć zespołu nie będzie zgadzała. Tusk zrobił to, co powinien zrobić w takiej sytuacji dobry lider. Po prostu...

odpowiedzi (0)

skomentuj