Menu Region

Stołeczne szpitale odsyłają chorych z kwitkiem

Stołeczne szpitale odsyłają chorych z kwitkiem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Niektóre warszawskie szpitale - mimo wolnych miejsc - odsyłają chorych z kwitkiem. Przeprowadzona przez Fundusz kontrola wykazała, że na oddziałach są wolne łóżka, a placówki nie informują o tym pogotowia ratunkowego i nie przyjmują chorych.
Rzeczniczka mazowieckiego oddziału NFZ Wanda Pawłowicz powiedziała, że przeprowadzona przez Fundusz kontrola wykazała, że na oddziałach są wolne łóżka, a placówki nie informują o tym pogotowia ratunkowego i nie przyjmują chorych.

Wanda Pawłowicz dodała, że Fundusz będzie prowadzić kolejne wizytacje i będzie starał się zdyscyplinować szpitale. NFZ może nałożyć na zakład opieki zdrowotnej karę albo nawet zerwać umowę na świadczenie usług.
Na 15 skontrolowanych tylko 3 szpitale - przy ulicy Banach, Lindleya oraz Centrum ATTIS nie odmawiały pomocy chorym. W Centralnym Szpitalu Klinicznym pacjenci leżeli na 26 dostawkach.

Między innymi Szpitale: Praski, Bródnowski i Grochowski miały po kilka - kilkanaście wolnych miejsc na oddziałach internistycznych, ale odsyłały pacjentów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się