Menu Region

Poseł PiS wyrzucony z mieszkania

Poseł PiS wyrzucony z mieszkania

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
Prześlij Drukuj
Poseł PiS Piotr Cybulski musi opuścić mieszkanie służbowe, które zajmuje bezprawnie od trzech lat - orzekł wczoraj sąd w Lubinie (woj.dolnośląskie).
Mieszkanie należy do Nadleśnictwa Lubin. Cybulski zajmował je jako nadleśniczy. Jednak gdy trzy lata temu dostał się do Sejmu, startując wówczas z list PO, rozwiązał umowę o pracę i został posłem zawodowym.

W związku z tym wygasła też umowa na zajmowanie lokalu. Cybulski jednak wyprowadzić się nie chciał, tłumacząc, że nie ma innego lokum, bo własny, 180-metrowy dom dopiero buduje. Zdaniem sądu nie ma podstaw, by mógł zatrzymać mieszkanie służbowe, skoro nie pracuje w instytucji, do której ono należy. Nie przysługuje mu też lokal socjalny.

Adwokat Cybulskiego zapowiedział apelację. Ale Cybulski do biednych nie należy i na wynajęcie mieszkania powinno go stać. Ma 300 ha ziemi, na które w 2007 r. dostał 1,6 mln zł różnego rodzaju dopłat. W ramach poselskiej pensji zarobił w ub.r. 105 tys. zł brutto plus 28 tys. z diet. Z powodu zajmowania przez Cybulskiego mieszkania służbowego jego następca na stanowisku nadleśniczego musi dojeżdżać do pracy z miejscowości oddalonej o ponad 60 km od Lubina.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się