Menu Region

Moskwa: Odbył się pogrzeb zamordowanego adwokata Stanisława...

Moskwa: Odbył się pogrzeb zamordowanego adwokata Stanisława Markiełowa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Moskwie odbył się pogrzeb Stanisława Markiełowa - adwokata, obrońcy praw człowieka, który został zamordowany w poniedziałek po wyjściu z konferencji prasowej. Ostatnio zajmował się sprawą zgwałconej i zamordowanej 9 lat temu Czeczenki, Elzy Kungajewej. W tym procesie skazany został pułkownik rosyjskiej armii.
W pogrzebie zabitego adwokata wzięła udział jego rodzina, bliscy i współpracownicy. Nie było natomiast żadnych przedstawicieli władz.

Obrońcy praw człowieka nie mają wątpliwości - Stanisław Markiełow zginął za to, co robił. Zajmował się nadużywaniem władzy przez urzędników i siły bezpieczeństwa. Ponadto bronił Czeczenów, osoby prześladowane przez służby mundurowe i dziennikarzy. Zginął w dzień, w samym centrum Moskwy, gdzie zazwyczaj jest wielu milicjantów.


Przedstawiciele opozycji twierdzą, że okoliczności zamachu wskazują na ogromną pewność zabójcy, który działał fachowo i precyzyjnie. Adwokat zginął na miejscu, od jednego strzału w tył głowy.

Markiełowowi towarzyszyła dziennikarka Anastazja Baburowa. Ona również została postrzelona zmarła w wyniku zadanych ran kilka godzin później w szpitalu. Pracowała w tej samej gazecie, co Anna Politkowska. Baburowa miała 25 lat. Jej pogrzeb odbędzie się wkrótce w rodzinnym Sewastopolu.

Organizacje broniące praw człowieka potępiły mord adwokata i dziennikarki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się