Menu Region

Kibice nie chcą słabego piwa na stadionie

Kibice nie chcą słabego piwa na stadionie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Krajewski

1Komentarz Prześlij Drukuj
Zwykle chodzą na mecze, kibicują swoim drużynom, dziś jednak zamiast na stadion przyjdą do Sejmu.
Może być gorąco, bo kibice zamierzają zaprotestować przeciw nowej ustawie stadionowej. Co im się nie podoba? Zakazy stadionowe, od których nie ma odwołania. Nakaz zatrudniania przez trzecio- i czwartoligowe kluby licencjonowanych ochroniarzy. A nawet pomysł, by zezwolić na sprzedaż piwa na stadionach.

Protest połączony z konferencją prasową to efekt publikacji dziennika "Polska". Jako pierwsi ujawniliśmy bowiem propozycje nowych przepisów dotyczących organizacji meczów, w tym wprowadzenie na stadiony alkoholu o zawartości do 4,5 procent.

- Nam piwo na stadionach nie jest potrzebne. Nie zabiegaliśmy o to i uważamy, że to nie najlepszy pomysł - przekonuje Wojciech Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

Ważniejszy jednak dla fanów piłki jest zakaz wstępu na mecze piłkarskie dla chuliganów. Kibice nie godzą się na to, by nakładały go władze klubów sportowych. Według kibiców ustawodawcy nie przewidzieli możliwości odwołania od decyzji klubu, co jest możliwe, gdy zakaz nakłada sąd.
- Proponujemy, by nakładanie zakazów klubowych kontrolował organ PZPN - mówi Wiśniewski.

Według kibiców trzeba również zmienić zapis o meczach podwyższonego ryzyka. Resort spraw wewnętrznych chce, by decydował o tym miejscowy komendant policji. Ten może więc uznać, że nawet mecze IV ligi są niebezpieczne. To nałoży na małe kluby obowiązek zapewnienia odpowiedniej ochrony, a więc choćby zatrudnienia licencjonowanych ochroniarzy.

- Gdzie np. taka Pogoń Lębork ma znaleźć licencjonowanych ochroniarzy? Za agencję z Trójmiasta będzie musiała zapłacić pieniądze dla małego klubu niewyobrażalne. Taki mały klub bardzo szybko ogłosi upadłość - denerwuje się Mariusz Jędrzejewski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki i członek Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców.

Kibice mają poparcie Rzecznika Praw Obywatelskich oraz niektórych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zarzekają się, że jeśli ich wystąpienie w Sejmie nie da rezultatów, to będą się odwoływać nawet do Trybunału Konstytucyjnego, a w dalszej perspektywie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

piwo musi być!

+13 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

homontek (gość)  •

Okej z ochroną się zgadzam w 100%. To, że Stowarzyszenie nie chce piwa to ich sprawa, niech pilnuje swoich członków. Są w stanie wyegzekwować szale, kolory koszulek itp. na "młynach" niech zakażą pić. Ja mam 15 minut przerwy a piwo i kiełbaska to wtedy świetna rzecz.

odpowiedzi (0)

skomentuj