Antyislamska prowokacja w Opolu

  Antyislamska prowokacja w Opolu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Antyislamska prowokacja w Opolu
  1/8
  przejdź do galerii
  Na jednym z najruchliwszych skrzyżowań w mieście ktoś powiesił wczoraj w nocy baner z antyislamskim napisem. Sprawę bada policja.
  - Oczywiście można nie życzyć sobie uchodźców w naszym kraju, można też nie kochać Islamu, ale żeby obrażać muzułmanów? To niedopuszczalne, wręcz głupie. Mam tylko nadzieję, że nie zrobił tego to ten, który uważa się za chrześcijanina i katolika, bo chyba nie wie na czym polega nasza wiara - mówi jedna z kobiet, którą dziś spotkaliśmy na skrzyżowaniu ulic Obrońców Stalingradu, Jagiellonów i Mieszka I , gdzie powieszono baner z antyislamskim napisem. - Tak postępować nie można. To skrajna głupota. Niech ta osoba pamięta, że każdy kij ma dwa końce.

  Informację o banerze z antyislamskim hasłem policjanci otrzymali dziś rano. Został tam powieszony najprawdopodobniej w nocy z wtorku na środę. Na białej płachcie ktoś napisał "Fuck Islam".

  Na miejsce pojechali policjanci z prewencji oraz technicy. Zabezpieczyli tam ślady i zrobili dokumentacje fotograficzną.

  - Teraz sprawdzamy, czy doszło do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia - wyjaśnia podinspektor Jarosław Dryszcz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

  W grę może na przykład wchodzić obraza uczuć religijnych. Grozi za to nawet do dwóch lat więzienia czy zagrożone podobną karą nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo