Menu Region

Największa brytyjska firma gazowa obniży swoje ceny

Największa brytyjska firma gazowa obniży swoje ceny

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zdaniem ekspertów za firmą pójdą inni brytyjscy dostawcy gazu, którego cena wzrosła dramatycznie w połowie zeszłego roku, ale ostatnio zaczęła spadać.
Sprywatyzowana firma British Gas zapowiada w drugiej połowie lutego obniżkę taryfy o 10 proc. Skorzysta na tym 7 i pół miliona brytyjskich odbiorców - tych najbardziej cierpliwych, którzy nie zmienili dostawcy, mimo że w lipcu zeszłego roku British Gas podniósł ceny aż o 35 proc. Inne firmy utrzymały się w granicach 20 proc.

Zakłócenia w eksporcie z Rosji nie wpłynęły na rynek brytyjski, który importuje stamtąd tylko 2 proc. gazu. Brytyjski rząd w grudniu publicznie napominał koncerny energetyczne, aby przekazały te oszczędności w dół, do swoich odbiorców. British Gas nie obniża jednak cen energii elektrycznej. Średni rachunek brytyjskiej rodziny za gaz i prąd wzrósł w ubiegłym roku aż o 42 proc.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się