Menu Region

"Zagłada polskich elit" w Olsztynie

"Zagłada polskich elit" w Olsztynie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W olsztyńskiej delegaturze Instytutu Pamięci Narodowej otwarto wystawę "Zagłada polskich elit, akcja AB - Katyń". Przedstawia ona dokumenty i zdjęcia ukazujące zbrodnie popełnione podczas II wojny światowej przez dwóch okupantów: niemieckiego i radzieckiego.
Wystawa pokazuje, że w tym samym czasie obydwaj okupanci przeprowadzili dużą akcję eliminacji elit społecznych II Rzeczpospolitej.

Organizatorka wystawy Renata Gieszczyńska przypomina, że pakt Ribbentrop - Mołotow również zakładał unicestwienie państwa polskiego.

Jednym z zamordowanych w Katyniu polskich oficerów był ojciec Mirosławy Aleksandrowicz, przewodniczącej Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Olsztynie. Podkreśliła ona, że przez dziesięciolecia prawda o Katyniu była ukrywana i zafałszowywana. Dlatego takie ekspozycje są bardzo ważne dla młodego pokolenia.

Zdaniem Aleksandrowicz należy także wykorzystać to, że jeszcze żyją świadkowie tamtych zdarzeń, bo dzięki ich wspomnieniom łatwiej można upowszechniać prawdę o Katyniu.

Wystawę "Zagłada polskich elit, akcja AB - Katyń" będzie można zwiedzać w Olsztynie do 13 lutego. Później, do końca marca, będzie prezentowana w innych miastach Warmii i Mazur.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się