Menu Region

Nielegalne polskie mięso na Słowacji

Nielegalne polskie mięso na Słowacji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pracownicy słowackiego Inspektoratu Weterynarii odkryli nielegalny magazyn polskiego mięsa. Było składowane w piwnicy mieszkalnego bloku w Spiskiej Novej Vsi na Spiszu. Właścicielowi magazynu grozi grzywna w wysokości 300 tysięcy euro i 5 lat więzienia.
Magazyn znajdował się w pomieszczeniach jednego z domów w dzielnicy Zachód, niedaleko siedziby powiatowego Inspektoratu Weterynarii. Należał do miejscowego przedsiębiorcy, który sprowadzał nielegalnie mięso z Polski, a następnie dostarczał je do miejscowej masarni.

Przewodnicząca Inspektoratu Weterynarii w Spiskej Novej Vsi powiedziała, że na magazyn zwrócili uwagę zaniepokojeni sąsiedzi z bloku. Przeszkadzały im samochody dostawcze z zagraniczną rejestracją parkujące przed budynkiem.

Pracownicy Inspektoratu stwierdzili, że słowacki właściciel magazynu nie miał pozwolenia na składowanie mięsa. W chłodni odkryto między innymi 90 kilogramów zamrożonego, polskiego mięsa bez jakichkolwiek faktur.

Zdaniem komisji, niektóre produkty były nieświeże. Istnieje podejrzenie, że w pobliskiej masarni dodawano je do wędlin. Podczas śledztwa zatrzymano kilka osób.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się