Menu Region

Papież Franciszek znów zaskakuje: Złożył podpis na gipsie...

Papież Franciszek znów zaskakuje: Złożył podpis na gipsie dziewczynki [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

PAP

PAP

3Komentarze Prześlij Drukuj
Papież Franciszek złożył autograf na gipsie, który miała na nodze dziewczynka uczestnicząca w środowej audiencji generalnej w Watykanie - to wyjątkowe zdarzenie odnotowały włoskie media.
Kiedy po audiencji papież kończył objazd placu Świętego Piotra w papamobile, kazał zatrzymać się w miejscu, gdzie znajdowali się niepełnosprawni i chorzy pielgrzymi. Była wśród nich siedząca na wózku dziewczynka z nogą w gipsie, ozdobionym rysunkami i podpisami. Również Franciszek podpisał się na gipsie.

To kolejne zdarzenie świadczące o spontaniczności nowego papieża, który wciąż zaskakuje zachowaniami uważanymi za wykraczające poza sztywny protokół
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Kolejna sensacja?

+115 / -70

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wiktor (gość)  •

To zaczyna stawac sie groteska.To ,ze papiez zachowuje sie jak normalny czlowiek staje sie sensacjaJezus szedl miedzy prostych ludzi.Rozmawial nawet z prostytutka.Ludzkie zachowanie Jezusa nie stanowilo wydarzenia nadzwyczajnego.Jednego Jezus nie zrobil, nigdy nie spotkal sie z Herodem.Nie zajmowal sie POLTYKA. Jego nauki mialy wplyw na pozniejsza polityke Rzymu,ale Jezus bezposrednio nie oddzilywal na politykow.
Jezus nie mowil ,ze poslom trzeba golic glowy,ze trzeba obalic rzad i parlament,ze prezydent nie powinien przyjmowac Komunii sw. Jezus mowil "dopuscie dziateczki przyjsc do mnie..."
Jezus nie molestowal.Jezus otaczal ich miloscia.
Oczekujemy ,ze hierarchia pojdzie sladami Jezusa,ze ludzkie gesty biskupow nie beda wzbudzac sensacji .

skomentuj

Groteska?

+103 / -101

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tomasz (gość)  •

Panie Wiktorze!
To nie sensacja, Papież jest, tak, jest człowiekiem, i naśladuje Chrystusa, to media robią z tego sensację. Poza tym, gdyby Pan znał Pismo święte wiedziałby Pan, że Jezus spotkał się kiedyś z Herodem. Więcej pokory, proszę Pana, w ocenie innych, także osób duchownych. Proszę przypomnieć sobie słowa Jezusa, o którym tak często Pan mówi: "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem", albo słowa o drzazdze i belce w oku. Szkoda, że wciąż tak wielu traktuje Pismo Św. wybiórczo.
A jeśli chodzi o ścisłość, to prezydent rzeczywiście nie powinien przyjmować ciała Chrystusa, gdyż obraża Go i skazuje na śmierć np. w dzieciach, które poczynają się i giną przy realizowaniu metody in vitro, samemu popierając tę metodę. Nie wszyscy mogą przyjmować Komunię św., a zwłaszcza ci, którzy publicznie gorszą innych ludzi, tak jak prezydent, nie respektują nauki Chrystusa i Kościoła, którego Jezus jest głową. Ale niestety takich mamy katolików właśnie - hipokrytów, którzy mają w nosie Pana Boga i sami lepiej wiedzą, jak mają się zachowywać, lepiej wiedzą kiedy mogą przyjmować Komunię św. i psioczą na Kościół, bo prawda w oczy kole. A co Jezus mówił o tych, którzy gorszą innych swoim postępowaniem? Tego już Pan nie pamięta?
Co to za archaiczne tłumaczenie: "dopuscie dziateczki..."?
I natychmiast mowa nienawiści o molestowaniu, oczywiście nie wprost... To jest żenujące, prymitywne, rynsztokowe zestawienie myśli.
Modlił się Pan kiedyś za biskupów czy księży...? Wykazał się Pan odpowiedzialnością za Kościół choćby przez rozmowę z duchownym czy braterskie upomnienie? Żeby mieć jakieś oczekiwania i wymagania, trzeba najpierw wymagać od siebie...
Więcej pokory i naśladowania Chrystusa, Panie Wiktorze...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Czasem małe gesty znaczą dużo

+122 / -82

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gabriel (gość)  •

Pozornie mały gest, ale dużo znaczy w ocenie
Papieża Franciszka w obcowaniu z wiernymi.

odpowiedzi (0)

skomentuj