Menu Region

Lekarze drwią ze swoich pacjentów i są bezkarni

Lekarze drwią ze swoich pacjentów i są bezkarni

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Magdalena Hodak

8Komentarzy Prześlij Drukuj
Wielki skandal w pabianickim szpitalu. Lekarze jawnie szydzą z pacjentów.
W "przykazaniach", które wywiesili na tablicy ogłoszeń oddziału ortopedii, zarzucają im hipokryzję, przedstawiając, jak zmienia się ich zachowanie wobec medyków w zależności od etapu leczenia. W szpitalnych salach i na korytarzach huczy. - Lekarze nas obrazili - słychać szmer rozmów schorowanych ludzi leczonych w pabianickim szpitalu. Pacjenci boją się głośno protestować.

Według wywieszonych na tablicy lekarskich "przykazań" chory trafiający na oddział krzyczy: "Ratujcie mnie, ratujcie mnie!".
Gdy jego stan zdrowia się poprawia, mówi: "Nie będę leżał w sześcioosobowej sali, nie po to płacę składki". Gdy zbliża się termin wypisu, chory zaczyna wieszać psy na lekarzach: "Każdy z nich to niedouczony konował i jedynie dobija pacjentów". Gdy już zdrowy przekracza próg szpitala, całe leczenie podsumowuje słowami: "Wszystko dzięki Bogu".

Pacjenci pabianickiego szpitala nie przyznają się do przypisywanych im przez lekarzy grzechów. Wręcz przeciwnie: mówią, że zawsze podkreślają, iż są zadowoleni z opieki. I zaraz ochoczo podają przykłady. - Na oddział trafiłam w Wigilię ze złamaną szyjką kości udowej. W pełni zaufałam lekarzom. Troskliwie się mną zajęli. I już chodzę - mówi 93-letnia Wacława Rutkowska. Jej współtowarzysze z oddziału także nie zgadzają się z wymową "przykazań" z tablicy ogłoszeń: - Nigdy nie powiedziałabym o lekarzu, że dobija pacjentów. To wyjątkowo chamskie postępowanie tych, którzy tę listę wywiesili - oburza się pani Maryla.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

prawda...

+22 / -25

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

swan (gość)  •

wam to się chyba już w doopach poprzewracało skoro uważacie, że to jest jakiś skandal....
Cała ta lista zachowań pacjentów, każdy jej punkcik jest jak najbradziej prawdziwy więc co wy uważacie za skandal? Prawda jest dla was takim skandalem?

odpowiedzi (0)

skomentuj

szczera prawda w oczy kole

+23 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Vlad (gość)  •

Oczywiście jeżeli pacjentci wieszają psy na lekarzach na znanylekarz czy obsmarowują ich w inny , medialny sposób, to jest OK, tak p. redaktor? Lekarza można walnąć w twarz na izbie przyjęć a zostanie to umorzone bo sprawca był w stanie ograniczonej poczytalności?
W opisywanym tekście , który zreszta krążył w necie (mp.pl) ponad rok temu nie ma nic uwłaczającego pacjentom.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Szczera prawda

+23 / -24

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bebe (gość)  •

Pracuję w szpitalu i wiem jedno tacy pacjenci są i tak właśnie wyrażają się o lekarzach. I bardzo dobrze, że ktoś wywiesił taką ulotkę. Chamstwo powinno być zwalczane. Widzicie tylko wady u lekarzy, a przypatrzcie się sobie, "drodzy" pacjenci.

odpowiedzi (0)

skomentuj

karuzela paranoi

+26 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Gdzie jest teraz minister Kopacz. Ta frontmenka schowała się w zakamarkach rządu Donalda Nic nie robi tylko jątrzy pacjentów przeciwko lekarzom i odwrotnie. Ona się totalnie wypaliła Donaldzie. Jest bezradna i to może doprowadzić do kompletnej degrengolady służby zdrowia.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Skandal?

+26 / -22

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Sulim (gość)  •

a mnie się zdaje, że chyba to prawda - pacjenci potrafią tak mówić o lekarzach. Nie trzeba być w szpitalu; wystarczy poczekalnia w przychodni zdrowia.

skomentuj

gość

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

to dlaczego tak jest dlaczego muszą tak mówić pytam się , z niczego nie ma nic ,drogi pracowniku służby zdrowia.Lekarze chyba się do tego przyczynili że tak mówią,nie sądzisz ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

a ich szefowie...

+24 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jaro (gość)  •

Nie dziw, ze sami lekarze robią cos takiego, bo różnych rzeczy mozna sie po nich spodziewać. Ale że ordynator ma to gdzieś i że gdzieś ma to nawet facet z izby lekarskiej, to dopiero skandal!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj