Menu Region

Caritas wsparła Strefę Gazy

Caritas wsparła Strefę Gazy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Caritas Polska przekazała 30 tysięcy dolarów na pomoc dla Strefy Gazy. Pieniądze będą przeznaczone przede wszystkim na zakup lekarstw i żywności.
To już druga pomoc finansowa dla mieszkańców Strefy Gazy. Pieniądze pochodzą z ofiar przekazywanych na konto Caritas oraz z SMS-owej akcji charytatywnej.

Według różnych źródeł liczba zabitych w konflikcie w Strefie Gazy waha się od tysiąca stu do nawet 2,5 tysiąca osób. Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że w Strefie zniszczono 16 szpitali i innych placówek medycznych. Rannych zostało 5 tys. osób, z czego tysiąc to dzieci.

Sytuacja w Strefie Gazy w dalszym ciągu jest bardzo trudna. Kończą się zapasy lekarstw i materiałów opatrunkowych. Brakuje prądu, gazu, żywności i koców. Z apelem o pomoc do społeczności międzynarodowej zwróciła się Caritas Internationalis.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się