Menu Region

Po dwóch tygodniach kryzysu rosyjski gaz dotarł na Słowację

Po dwóch tygodniach kryzysu rosyjski gaz dotarł na Słowację

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Po posiedzeniu sztabu kryzysowego w Bratysławie o tym, że gaz dotarł na Słowację, poinformował dziennikarzy minister gospodarki Lubomir Jahnatek.
Słowacja jest pierwszym krajem Unii Europejskiej, która otrzymała ponowne dostawy gazu. Przerywając konferencję prasową minister oznajmił, że gaz jest już na stacji tranzytowej w Velkich Kapuszanoch na granicy słowacko-ukraińskiej. "Dostaliśmy nareszcie najlepszą informację z możliwych. Mamy gaz. Gaz zaczął przepływać do Kapuszan" - powiedział minister gospodarki.
Zastrzegł jednak, że gaz, który zaczął przepływać przez stację tranzytową w Velkich Kapuszanach, nie pochodzi jeszcze z rosyjskich dostaw, ale z ukraińskich zbiorników. "W ten sposób Ukraina przyśpieszyła dostawy gazu dla Zachodniej Europy. Gdyby czekano na gaz z Moskwy, cała operacja przedłużyłaby się do 36 godzin - stwierdził słowacki minister gospodarki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się