Menu Region

Już w środę z dziennikiem "Polska" "Tygodnik 50+"

Już w środę z dziennikiem "Polska" "Tygodnik 50+"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Amelia Panuszko

1Komentarz Prześlij Drukuj
Już w środę z dziennikiem "Polska" pierwszy numer "Tygodnika 50+". Będzie przeznaczony dla pracowników po pięćdziesiątce.
Na bieżąco będziemy w nim informować o zmianach w przepisach, jakie dotyczą osób, które ukończyły pięćdziesiąty rok życia: pracowników, emerytów i rencistów.

Nasz dodatek chcemy przygotowywać we współpracy z czytelnikami, dlatego czekamy na wszelkie sugestie dotyczące jego zawartości.

Poruszymy w nim m.in. temat, o ile w tym roku - na skutek obniżenia podatków i waloryzacji świadczeń - wzrośnie emerytura bądź renta. Poradzimy, w jaki sposób zwiększyć swoje świadczenia i jak pokonać zawiłe biurokratyczne procedury. A także jak dbać o zdrowie bez nadmiernego uszczerbku w domowym budżecie.

Zajmiemy się wszelkimi zmianami, jakie 2009 r. przyniesie dla pokolenia 50 plus. A jest ich sporo. Dotyczą nie tylko emerytur pomostowych, ale związane są również np. z obowiązującą od 1 stycznia ustawą o emeryturach kapitałowych, regulującą zasady wypłacania emerytur z indywidualnych kont w otwartych funduszach emerytalnych.

Dużo miejsca poświęcimy rządowemu programowi aktywizacji osób po 50. roku życia. Doradzimy, jak przekonać szefa, że po 50 roku życia może być dla firmy bezcenny.
- Powodów, dla których pracodawcy powinni zatrudniać osoby po 50. roku życia, jest sporo - mówi Tomasz Schimanek, ekspert Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

- Po pierwsze, ci ludzie mają wiedzę pragmatyczną, którą zdobywa się tylko przez wieloletnie doświadczenie. Po drugie, mogliby się nią dzielić z młodszymi pracownikami, szkoląc ich. A po trzecie, ci pracownicy nie sprawią swoim pracodawcom aż tak dużych problemów, jakie mogliby sprawić młodzi ludzie. Nie mają np. potrzeby częstej zmiany pracy, czyli są bardziej lojalni, mają więcej czasu, bo dzieci są już odchowane, nie mają presji na zarabianie coraz większych pieniędzy - wylicza.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Apele o aktywizację zawodową osób w wieku 50+.

+7 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jas (gość)  •

Wspomniane apele kierowane są głównie do osób w wieku 50+. Tych ludzi nie trzeba aktywizować do podjęcia pracy. ONI JEJ POSZUKUJA. Problemem jest że NIKT ICH NIE CHCE ZATRUDNIĆ !!. PODOBNIE NIKT PRAKTYCZNIE NIE ZATRUDNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Apele i inne środki zachęcające powinny być KIEROWANE DO PRACODAWCÓW, BOWIEM TO ONI DECYDUJĄ KOGO ZATRUDNIĄ. ARMIA LUDZI STARSZYCH CZEKA I STARA SIĘ O PRACĘ. NIESTETY BEZSKUTECZNIE. Marnotrawienie czasu i środków na "rozbijanie otwartych drzwi", jest bezsensem.

odpowiedzi (0)

skomentuj