Menu Region

Polscy geje nie ukrywają się przed homofobami

Polscy geje nie ukrywają się przed homofobami

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anita Czupryn

4Komentarze Prześlij Drukuj
Stajemy się narodem tolerancyjnym dla odmienności seksualnych, więc polscy geje nie czują się prześladowani i wychodzą z ukrycia.
To kolejna ważna zmiana w zachowaniach Polaków, jaką pokazują najnowsze badania prof. Zbigniewa Izdebskiego nad naszym życiem seksualnym.

Ich wyniki zostaną opublikowane jesienią w książce "Seksualność Polaków na progu XXI w. Studium badawcze". "Polska" opublikowała wyniki tych badań już w sobotę. Dziś przedstawiamy część dotyczącą polskich gejów.

Prof. Izdebski przebadał grupę 400 mężczyzn w wieku od 19 do 50 lat, którzy mieli kontakty seksualne z mężczyznami. - Wizerunek polskiego geja się zmienia - mówi seksuolog. - Już nie jest prześladowany ani dyskryminowany. Jest zadowolony z życia i ma dobre relacje ze swoimi rodzicami.


Wśród badanych aż 86 proc. przyznało, że ujawniło orientację seksualną w swoim otoczeniu: wśród osób bliskich, rodziny, znajomych. Są to głównie młodzi mężczyźni przed trzydziestką - 65 proc. jest w wieku 16-25 lat. Jeden na ośmiu (12 proc.) już przed ukończeniem 15. roku życia ujawnił, że odczuwa pociąg do osób swojej płci.

Badania pokazują, że im gej jest starszy, tym trudniej przychodzi mu dokonanie coming outu (ujawnienie orientacji seksualnej) - między 25. a 30. rokiem życia zrobiło to 6 proc., a po 30. roku życia tylko 2 proc.

To może świadczyć, że starsi, mając pozycję zawodową, a czasem rodzinę, wciąż liczą się z tym, że ujawnienie ich skłonności może spowodować negatywne skutki w życiu zawodowym bądź rodzinnym. 13 proc. homoseksualistów nie powiedziało o swych skłonnościach nikomu ze swojego otoczenia.
1 »
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

zachowac rozsadek

+32 / -29

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

odo (gość)  •

tak ale jako osoba heterosexsualna idąc z partnerkom czy partnerem mozesz dac całusa itp a facet z facete to juz nie wypada bo co manifestuje homosexsualnosc bzdura

odpowiedzi (0)

skomentuj

a lesbijki

+28 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

LES (gość)  •

a lesbijek znów nie ma?! lesbijki droga pani dziennikarko są i mają się równie dobrze jak geje. lesbijki, geje i osoby biseksualne.lesbijki, geje i osoby biseksualne.lesbijki, geje i osoby biseksualne.lesbijki, geje i osoby biseksualne.lesbijki, geje i osoby biseksualne.POWTARZAMY AŻ SIĘ NAUCZYMY: lesbijki, geje i osoby biseksualne.lesbijki, geje i osoby biseksualne.lesbijki, geje i osoby biseksualne.

odpowiedzi (0)

skomentuj

a kobiety?

+30 / -32

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gosc (gość)  •

a co z homoseksualnymi kobietami? nie ma takich? moze ktos tak wreszcie zainteresuje sie i nimi

odpowiedzi (0)

skomentuj

zachowac rozsadek

+29 / -27

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

euro67 (gość)  •

Jakos osoby heteroseksualne nie manifestuja publicznie swych seksualnosci i praktyk seksualnych, wiec dlaczego koniecznie musza ja manifestowac osoby o innych orienatacjach? Czy moze chodzi o kompensacje kompleksow, bo innego powodu nie widze? Jesli tak, to od tego sa psychoanalitycy i psychiatrzy, a nie "bohaterskie ujawniania sie" i manifestacje na ulicy.

odpowiedzi (0)

skomentuj