Menu Region

Sportowcy chcą więzienia za doping

Sportowcy chcą więzienia za doping

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Oskar Berezowski

Prześlij Drukuj
Do więzienia za doping? Oczywiście! Koksiarzy trzeba ścigać i karać, bo niszczą sport - twierdzi Szymon Ziółkowski, mistrz olimpijski w rzucie młotem z Sydney.
Wczoraj ujawniliśmy, że w Ministerstwie Sportu i Turystyki powstaje wersja robocza nowych regulacji antydopingowych. Jeśli zostanie zaakceptowana podczas konsultacji przez rząd i parlament, to w przyszłym roku za stosowanie zabronione-go wspomagania będzie groziła nawet kara dwóch lat więzienia (za przestępstwo umyślne). W wielu europejskich krajach takie restrykcje są stosowane od kilku lat.

Dziennik "Polska The Times" jako pierwszy napisał również już w listopadzie, że Międzynarodowa Agencja Dopingowa naciska na Polskę, by poważniej zajęła się walką z nielegalnym wspomaganiem.
Zdaniem Ziółkowskiego obecne restrykcje nie są odstraszające.


- Oszukiwanie na igrzyskach to moim zdaniem zdrada stanu i nie można być w tym przypad-ku pobłażliwym - dodaje nasz najlepszy młociarz. Nie wszyscy są jednak przekonani, czy więzienie to adekwatna kara, oraz czy będzie to odstraszało oszustów.

- Najważniejsza jest wykrywalność i skuteczność w poszukiwaniu dopingowiczów. Teraz kontroli jest za mało i są zbyt niedokładne - ostrzega Paweł Słomiński, trener naszych pływaków, który od dawna mówi, że zawodnikom powinno dokładnie badać się krew i więcej energii skierować na poszukiwanie nowych testów.

- Kara więzienia to pomyłka. Sport oczyścić może więcej badań, a nie większe kary, bo te które są i tak odstraszają. Dla zawodnika, który żyje ze startów, dożywotnia dyskwalifikacja to ostry wyrok - dodaje Słomiński.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się