Menu Region

Urok feminizmu na golasa

Urok feminizmu na golasa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Bożydar Brakoniecki

Prześlij Drukuj
Panoramiczne fotosy z wystawy "Niech sczezną mężczyźni" dowodzą, że damska nagość jest uniwersalna i sprawdza się w najbardziej ekstremalnych okolicznościach przyrody. Łódź Kaliska bombarduje stolicę humorem. Artyści wieszczą, że na mężczyzn nadchodzi kres.
Wystukajcie w waszej pamięci hasło "Łódź Kaliska", a wyniki posypią się niczym z rogu obfitości poczciwej kozy Amaltei. Ale dziś nie obchodzi nas ani zapyziały łódzki dworzec kolejowy, który zainteresować może co najwyżej maniaków archaicznych trakcji; ani też knajpa przy ul. Piotrkowskiej 102, która zasłynęła przed laty tym, że w podłodze toalety na piętrze zainstalowano lustro weneckie, dzięki czemu, nie wychodząc z kabiny, dało się obserwować życie towarzyskie i uczuciowe gości przybytku.


Zapomnianą grupę punkową Łódź Kaliska, która w 1984 roku wsławiła się podpaleniem w stanie alkoholowej ekstazy Domu Kultury w Działdowie, także sobie darujmy. Bowiem nawet heroicznie zawianych młodzieńców dzielą artystyczne lata świetlne od wielce zasłużonej dla ludzkości Grupy Artystycznej Łódź Kaliska, która obchodzi w tym roku 30. urodziny. Z tej okazji awangarda surrealizmu z grodu prządek i włókniarek zafundowała nam wystawę fotografii pod tytułem "Niech sczezną mężczyźni. 300 lat Łodzi Kaliskiej", która właśnie rusza w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej.

Szef grupy Andrzej Świetlik doskonale wie, co robić, aby jego artystyczne przesłanie trafiło pod strzechy. Nie zamęcza widza niezrozumiałą estetyką, ani nie filozofuje na hermetyczne tematy. Podsuwa mu za to imponujący zestaw wielce ponętnych damskich biustów. Na czternastu wielkoformatowych fotografiach, które zawisły w salach CSW, naliczyliśmy tych biustów ponad dziesięć tuzinów. Należą do mężnych artystek Łodzi Kaliskiej, które dały się sfotografować, aby udowodnić, że damy, nawet goluśkie, mogą wykonywać wszystkie prace tradycyjnie przynależne mężczyznom.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się