Szlaban PO dla znanych rajdowców

  Szlaban PO dla znanych rajdowców

  Marek Pielach

  Aktualizacja:

  Na naszych listach do europarlamentu nie będzie już "znanych z tego, że są znani". Ten eksperyment się nie sprawdził - mówi "Polsce" polityk PO.
  I podaje przykład Krzysztofa Hołowczyca, który co prawda był ostatnio piąty w Rajdzie Paryż - Dakar, ale miał też rekordową absencję na sesjach Parlamentu Europejskiego.

  Trzeba się temu poświęcić. Parlament Europejski w przeciwieństwie do polskiego Sejmu, który zbiera się dwa razy w miesiącu, obraduje właściwie non stop - tłumaczy jedna z osób układających listy. Kryteria dostania się na nie są ostre: merytoryczna znajomość jednej z dziedzin będącej w obszarze zainteresowań PE i przynajmniej jeden język obcy na poziomie biegłości konferencyjnej.
  Dlatego też w Warszawie pozostanie minister zdrowia Ewa Kopacz, u której z językami obcymi nie jest najlepiej. W dodatku po doniesieniach o jej dymisji na siłę w kraju chce ją zatrzymać premier Donald Tusk.

  Dotyczy to zresztą wszystkich ministrów. - Przypuszczam, że Polacy będą szczególnie wyczuleni, czy na listach są politycy "spadochroniarze": nieudolny poseł czy przegrany minister, i tym kandydatom nie wróżę sukcesu - mówił premier na konferencji miesiąc temu.
  Można z tego wnioskować, że nawet po mało prawdopodobnej w tej chwili rekonstrukcji rządu w kraju zostaną również Barbara Kudrycka i Bogdan Klich.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Forsa potrzebna

  Romek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Ziobro musi zarobić na karne ogłoszenia, a w Brukseli dobrze płacą - dlatego wybiera się w tamtym kierunku

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo