Menu Region

Szlaban PO dla znanych rajdowców

Szlaban PO dla znanych rajdowców

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Marek Pielach

1Komentarz Prześlij Drukuj
Na naszych listach do europarlamentu nie będzie już "znanych z tego, że są znani". Ten eksperyment się nie sprawdził - mówi "Polsce" polityk PO.
I podaje przykład Krzysztofa Hołowczyca, który co prawda był ostatnio piąty w Rajdzie Paryż - Dakar, ale miał też rekordową absencję na sesjach Parlamentu Europejskiego.

Trzeba się temu poświęcić. Parlament Europejski w przeciwieństwie do polskiego Sejmu, który zbiera się dwa razy w miesiącu, obraduje właściwie non stop - tłumaczy jedna z osób układających listy. Kryteria dostania się na nie są ostre: merytoryczna znajomość jednej z dziedzin będącej w obszarze zainteresowań PE i przynajmniej jeden język obcy na poziomie biegłości konferencyjnej.
Dlatego też w Warszawie pozostanie minister zdrowia Ewa Kopacz, u której z językami obcymi nie jest najlepiej. W dodatku po doniesieniach o jej dymisji na siłę w kraju chce ją zatrzymać premier Donald Tusk.

Dotyczy to zresztą wszystkich ministrów. - Przypuszczam, że Polacy będą szczególnie wyczuleni, czy na listach są politycy "spadochroniarze": nieudolny poseł czy przegrany minister, i tym kandydatom nie wróżę sukcesu - mówił premier na konferencji miesiąc temu.
Można z tego wnioskować, że nawet po mało prawdopodobnej w tej chwili rekonstrukcji rządu w kraju zostaną również Barbara Kudrycka i Bogdan Klich.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Forsa potrzebna

+6 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Romek (gość)  •

Ziobro musi zarobić na karne ogłoszenia, a w Brukseli dobrze płacą - dlatego wybiera się w tamtym kierunku

odpowiedzi (0)

skomentuj