Menu Region

Marszałek pomorskiego sugeruje zbudowanie gazoportu w...

Marszałek pomorskiego sugeruje zbudowanie gazoportu w Gdańsku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego, wysłał do premiera list z apelem o budowę terminalu gazowego w Gdańsku. Proponuje, by obok inwestycji prowadzonej w Świnoujściu rozważono możliwość budowy dodatkowej stacji w Gdańsku lub okolicach.
Jan Kozłowski uważa, że rząd powinien poznać tę propozycję. Przypomniał również, że taką ofertę, władze województwa składały już poprzedniemu rządowi. Wtedy jednak nie otrzymały odpowiedzi.

Zdaniem marszałka, propozycja gazoportu w Gdańsku jest tańsza od tej w Świnoujściu. Wyjaśnił, że według oceny specjalistów koszty budowy wyniosłyby przynajmniej trzy razy mniej. Kozłowski dodał, że w przypadku Gdańska ten rurociąg byłby także krótszy o 200 kilometrów.

Dodatkowym argumentem jest planowana budowa elektrowni gazowej w rafinerii lub porcie gdańskim. Zwłaszcza, że jak argumentował - "z doniesień medialnych wynika, że inwestycja w Świnoujściu nie jest jeszcze tak daleko posunięta, jak powinna być".

Jan Kozłowski ujawnił, że mowa jest o tzw. pływającym terminalu przeładunkowym, który bardzo dobrze wpisywałby się w infrastrukturę Portu Północnego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się