Menu Region

Ćwiąkalski nie poda się do dymisji w związku z samobójstwem...

Ćwiąkalski nie poda się do dymisji w związku z samobójstwem Pazika

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister sprawiedliwości odniósł się do wypowiedzi Zbigniewa Ziobry, który stwierdził, że powinien on zrezygnować ze stanowiska.
Robert Pazik, jeden z zabójców Krzysztofa Olewnika powiesił się rano w zakładzie karnym w Płocku. To już trzecia osoba związana z zabójstwem syna przedsiębiorcy, która popełniła samobójstwo.
Zbigniew Ćwiąkalski powiedział, że Zbigniew Ziobro jako szef resortu sprawiedliwości nie przyczynił się do postępów w dochodzeniu, które miało wyjaśnić nieprawidłowości w śledztwie, dotyczącym Olewnika. Zbigniew Ćwiąkalski zarzucił też Ziobrze, że nie odpowiedział na list ojca Krzysztofa Olewnika, skierowany do niego, gdy pełnił funkcję ministra.


Ćwiąkalski zapewnił, że za jego urzędowania nie popełniono żadnych nieprawidłowości w sprawie. Powiedział, że to na mocy jego decyzji śledztwo, które początkowo toczyło się w Olsztynie, zostało skierowane do wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Minister dodał, że zdecydował o zwiększeniu liczby prokuratorów, zajmujących się sprawą. "Dziesięć osób zostało w tej sprawie osądzonych." - przypomniał Zbigniew Ćwiąkalski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się