Ćwiąkalski nie poda się do dymisji w związku z samobójstwem...

  Ćwiąkalski nie poda się do dymisji w związku z samobójstwem Pazika

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Minister sprawiedliwości odniósł się do wypowiedzi Zbigniewa Ziobry, który stwierdził, że powinien on zrezygnować ze stanowiska.
  Robert Pazik, jeden z zabójców Krzysztofa Olewnika powiesił się rano w zakładzie karnym w Płocku. To już trzecia osoba związana z zabójstwem syna przedsiębiorcy, która popełniła samobójstwo.
  Zbigniew Ćwiąkalski powiedział, że Zbigniew Ziobro jako szef resortu sprawiedliwości nie przyczynił się do postępów w dochodzeniu, które miało wyjaśnić nieprawidłowości w śledztwie, dotyczącym Olewnika. Zbigniew Ćwiąkalski zarzucił też Ziobrze, że nie odpowiedział na list ojca Krzysztofa Olewnika, skierowany do niego, gdy pełnił funkcję ministra.


  Ćwiąkalski zapewnił, że za jego urzędowania nie popełniono żadnych nieprawidłowości w sprawie. Powiedział, że to na mocy jego decyzji śledztwo, które początkowo toczyło się w Olsztynie, zostało skierowane do wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Minister dodał, że zdecydował o zwiększeniu liczby prokuratorów, zajmujących się sprawą. "Dziesięć osób zostało w tej sprawie osądzonych." - przypomniał Zbigniew Ćwiąkalski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo