Menu Region

Nowy Oscar dla Se-ma-fora

Nowy Oscar dla Se-ma-fora

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Bożydar Brakoniecki

Prześlij Drukuj
Wczoraj w Palais des Festival (Cannes) ruszyły targi MIDEM 2009 - największy muzyczny jarmark na świecie. Właśnie tu od 1967 r. odbywa się coroczna demonstracja siły koncernów fonograficznych, których przedstawiciele dokonują podziału rynku w nadchodzącym sezonie.
To tutaj rozdrapany zostaje tort, którego wartość szacowana jest na setki milionów dolarów. Nie dziwota, że mimo kryzysu na tegorocznej imprezie zameldowała się rekordowa liczba 9 tys. graczy, którzy chcą opchnąć swój muzyczny towar.

Smakołyki z metką made in Poland znajdą kupców (patrz ramka na górze), bo stoją za nimi nazwiska z pierwszej światowej ligi. Rzecz jasna, o szczegółach dowiemy się z opóźnieniem, bo detale handlowych kontraktów są tajne.
Ale już przed imprezą jeden z naszych hitów przykuł uwagę branżowych mediów, chociaż jak na razie jest bytem wirtualnym: to muzyczna animacja "Projekt Chopin" łódzkiego studia Se-ma-for i brytyjskiego producenta BreakThru, której pięciominutowa reklamówka zostanie pokazana dziś w targowej auli projekcyjnej.

To rysunkowy drobiazg, który opowiada o spotkaniu dwojga zauroczonych sobą nastolatków. W industrialnej scenografii (opuszczona fabryka) młodociani bohaterowie nieoczekiwanie stają oko w oko z gigantycznym, spiżowym Chopinem, który odgrywa dla nich fragment etiudy E-dur op. 10 nr 3. Muzykalna młodzież, zahipnotyzowana sztuką mistrza, zaczyna wirować w nastrojowym tańcu. I to już koniec reklamowej mikrofabuły - ale początek technologicznych czarów Se-ma-fora. Bo oto scena tańca, naszkicowana uproszczoną kreską (znaną choćby z "Reksia"), raptem przeistacza się w wyrafinowaną, lalkową animację, opartą na tańcu prawdziwych, żywych tancerzy - których widzimy w trwających mikrosekundy przebitkach.

Dodatkową atrakcją pokazu na MIDEM będzie "żywy" akompaniament do filmiku, który wykona osobiście amerykański wirtuoz klawiszy Murray Perahia, jeden z najsławniejszych interpretatorów muzyki Bacha i Mozarta.
1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się