Menu Region

Węgrzy rzucają konne wyzwanie

Węgrzy rzucają konne wyzwanie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Wiktor Lubicz

Prześlij Drukuj
W ogłoszonym właśnie, jak w co roku w Londynie, światowym rankingu za 2008 rok po raz pierwszy koń trenowany w Europie Środkowej znalazł się w najwyższej klasie i na szczycie w swojej kategorii.
World Thoroughbred Ranking (WTR), światowy ranking koni wyścigowych (w skali do 140 funtów, czyli 63,5 kg), układa zespół handikaperów z krajów należących do IFHA - Międzynarodowej Federacji Władz Wyścigowych.

Trenowany na Węgrzech w najlepszej stajni Sandora Ribarszkiego ogier Overdose z notą 120 funtów jest 15. na świecie wśród wszystkich trzylatków i pierwszy w swojej kategorii wśród trzyletnich sprinterów.
Overdose wygrał tylko jeden wyścig klasy G2 w Rzymie i dwa wyścigi klasy G3 w Hamburgu i Baden-Baden. Wyceniony został jako najlepszy młody sprinter na podstawie stylu zwycięstw. Zawsze wychodził na front i prowadził z coraz większą przewagą.

Na 11 startów przez dwa lata 11 razy wygrał, wraz z sumą nagród 44 mln forintów (660 tys. zł). Właściciel Zoltan Mikoczy jest widocznie w czepku urodzony, bo kupił go jako roczniaka na grudniowej aukcji Tattersalls w Newmarket za jedną z najniższych kwot 2 tys. gwinei, wówczas ok. 10 tys. zł. Była ona tak niska, gdyż młody koń miał wadę postawy.

Overdose jest niewątpliwie jeszcze jednym wybrykiem natury. Na świetnie znanym rynku nikt inny nie licytował urodzonego w Anglii syna ogiera Starborough. Tuż po opublikowaniu rankingu Mikoczy i Ribarszki ogłosili wszem i wobec w Budapeszcie, że szykują swojego asa do wielkich sprinterskich wyścigów w Anglii, co jest w tym sporcie najwyżej zawieszoną poprzeczką. W dodatku ogłaszają to kilka miesięcy wcześniej, rzucając wyzwanie.
1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się