Menu Region

Nie ma porozumienia między pracownikami a dyrekcją szpitala...

Nie ma porozumienia między pracownikami a dyrekcją szpitala w Chełmie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wciąż nie ma porozumienia w sporze pracowników chełmskiego szpitala z dyrekcją placówki. Dziś kolejny dzień protestujący biorą urlopy na żądanie. Pracownicy domagają się podwyżki płac.
Od czwartku w pracy nie pojawia się codziennie od 70 do 80 procent personelu medycznego i pracowników obsługi szpitala. Placówka nie przyjmuje nowych pacjentów z wyjatkiem przypadków zagrożenia życia. Chorzy, których stan zdrowia pozwalał na dalsze leczenie w warunkach domowych zostali wypisani.

W piątek pracownicy nie przystali na propozycje dyrekcji szpitala. Dyrektor proponował pielęgniarkom siedem procent podwyżki, pracownikom szpitala trzy procent. Dla pielęgniarek oznaczało by to wzrost płacy o 170 złotych a dla pozostałego personelu o 45 złotych. Protestujący chcą dwukrotnie wiecej a za trzy miesiące kolejnych negocjacji.

Dziś można spodziewać się kolejnej rundy rozmów. Dyrektor szpitala twierdzi jednak, że szpital nie ma pieniędzy na większe podwyżki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się