Menu Region

Armia izraelska wycofuje się ze Strefy Gazy

Armia izraelska wycofuje się ze Strefy Gazy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Izraela Ehud Olmert wyraził wolę, by izraelskie wojska wycofały się ze Strefy Gazy tak szybko, jak to możliwe. Wcześniej źródła wojskowe potwierdziły, że izraelska armia zaczęła opuszczać palestyńskie tereny. Tel Awiw podjął taką decyzję, gdy Hamas ogłosił wstrzymanie ognia i dał armii 7 dni na wycofanie się z palestyńskiego terytorium.
Kanał 10 telewizji pokazał czołgi i piechotę zmierzające do granicy. Armia nie podała, jaka część wojsk opuszcza palestyńskie terytorium i jak długo potrwa wycofywanie.

Izrael pierwszy ogłosił w nocy wstrzymanie ofensywy. Zastrzegł wówczas, że wojska pozostaną w Strefie Gazy do czasu, który Tel Awiw uzna za odpowiedni. Przestrzegł, że na każdy atak Hamasu odpowie ogniem. W ciągu kolejnych kilkunastu godzin na izraelskie miasta spadło 17 rakiet .
W odpowiedzi lotnictwo zbombardowało wyrzutnie rakiet. Doszło też do starć między bojownikami Hamasu a armią. Po po południu Hamas również ogłosił zawieszenie broni i dał Izraelowi tydzień na wyjście ze Strefy Gazy.

Izrael rozpoczął wycofywanie się ze Strefy Gazy bez podpisywania porozumienia z Hamasem, licząc na pomoc Stanów Zjednoczonych i Egiptu w zablokowaniu przemytu broni do Strefy Gazy. Hamas natomiast oświadczył, podczas kolejnego spotkania w Kairze, że jest gotowy wesprzeć wysiłki Egiptu zmierzając do podpisania porozumienia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się