Menu Region

Izrael przerwał ofensywę w Strefie Gazy

Izrael przerwał ofensywę w Strefie Gazy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Jednostronne, zapowiadane przez Izrael, zawieszenie broni zaczęło obowiązywać o godzinie 2.00 w nocy czasu lokalnego (1.00 w nocy czasu polskiego). Decyzję o przerwaniu ofensywy podjął izraelski premier Ehud Olmert i ogłosił ją wczoraj wieczorem. Kilka minut po tym oświadczeniu palestyńskie rakiety spadły na południowy Izrael. Nie nastąpił jednak atak odwetowy.
Według Olmerta cele trzytygodniowej izraelskiej operacji w Strefie Gazy zostały osiągnięte. Jak twierdzi polityk Hamas został "dotkliwie pobity", a jego zdolność do ostrzału rakietami terenów izraelskicj jest poważnie ograniczona.

Premier Izraela przypomniał też o porozumieniu z Egiptem, w myśl którego kraj ów będzie zapobiegał dozbrajaniu się Hamasu. Aktywiści tego ruchu wykorzystują w tym celu podziemne tunele pod granicą egipską.

Wojska izraelskie nadal pozostają w Strefie Gazy. - Nad Strefą wciąż słychać dźwięk izraelskich samolotów. Wydaje się jednak, że ucichły eksplozje i strzały, trwające przez ostatnie trzy tygodnie - donosi Reuters.

Hamas zapowiedział kontunuację oporu wobec Izraela - do momentu, aż nie wycofa on swych wojsk i nie zniesie blokady Strefy Gazy.

Źródło: tvn24.pl, onet.pl

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się