Menu Region

W Rzymie manifest przeciw konfliktowi w Strefie Gazy

W Rzymie manifest przeciw konfliktowi w Strefie Gazy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Rzymie 200 tysięcy osób wzięło udział w pacyfistycznej manifestacji przeciwko konfliktowi w Strefie Gazy. W tym samym czasie poinformowano, że premier Silvio Berlusconi weźmie udział w jutrzejszym szczycie Szarm el-Szejk, po czym odwiedzi Izrael.
Nad głowami manifestantów powiewały flagi palestyńskie i czerwone sztandary skrajnej lewicy. Wznosili okrzyki przeciwko polityce Izraela i administracji amerykańskiej. Cisza zapadła jedynie wtedy, gdy w pobliżu Koloseum pięćdziesięciu muzułmanów, idących w pochodzie, zatrzymało się na chwilę modlitwy. Potem znów rozległy się odgłosy bębnów i okrzyki.

Jednym z mówców był siedmioletni chłopiec arabski, który powiedział, że śni mu się bombardowanie Gazy. Na wiadomość o manifestacji trzystu mieszkańców historycznego rzymskiego getta zaciągnęło straż u wylotu prowadzących do niego ulic, ale okazało się to zbyteczne. Pięć tysięcy pacyfistów zebrało się także w Asyżu. Wysunięto tam propozycję, by na czas konfliktu w Strefie Gazy siedziba ONZ przeniesiona została do Jerozolimy, stolicy dwóch państw, Izraela i Palestyny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się