Menu Region

W Paryżu policja rozpędziła demonstrantów gazem

W Paryżu policja rozpędziła demonstrantów gazem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Tysiące osób wyszły na ulice francuskich miast, by zaprotestować przeciwko izraelskiej ofensywie w Strefie Gazy. W Paryżu policja musiała użyć gazów łzawiących.
Organizatorzy paryskiej demonstracji twierdzą, że wzięło w niej udział kilkadziesiąt tysięcy osób. Zdaniem policji, manifestantów było znacznie mniej. Demonstracja zakończyła się przed gmachem paryskiej opery. Niektórzy uczestnicy protestu usiłowali przedrzeć się przez kraty chroniące wejście do opery, ale przeciwstawiła się temu policja, która użyła gazów łzawiących. Zatrzymano kilka osób. Niedaleko opery została rozbita szklana witryna.

Antyizraelskie demonstracje odbyły się również między innymi w Marsylii, Nicei i Tuluzie. W Grenoble tłum oskarżał Izrael o terroryzm, a Europę o współodpowiedzialność za cierpienia mieszkańców Strefy Gazy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się