Menu Region

We Francji protestują uczniowie i nauczyciele

We Francji protestują uczniowie i nauczyciele

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Tysiące nauczycieli i licealistów manifestowały w całej Francji przeciwko likwidacji etatów w oświacie. Napięcie wokół rządowego planu reformy nauczania w liceach utrzymuje się w tym kraju już od kilku miesięcy.
Demonstracje nauczycieli, uczniów i ich rodziców odbyły się w ponad stu miastach całej Francji, między innymi w Paryżu, Nantes, Grenoble, Tuluzie, Bordeaux i Marsylii. Najliczniejszy był pochód w stolicy Francji, gdzie w proteście wzięło udział od 5 do 8 tysięcy osób. Demonstranci ruszyli z Placu Republiki we wschodniej części miasta i doszli do położonego w centrum placu przed paryską operą.

Manifestacje zorganizowały związki zawodowe nauczycieli, stowarzyszenia uczniowskie, a także federacja reprezentująca rodziców. Protestowali przeciw rządowym planom reformy nauczania w szkołach średnich. Demonstranci domagali się, by odroczona reforma została całkowicie odwołana. Największe niezadowolenie wywołuje plan zmniejszenia o 13 tysięcy liczby etatów w szkolnictwie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się