Menu Region

Nowa generacja zabezpieczeń kart kredytowych

Nowa generacja zabezpieczeń kart kredytowych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Największy na świecie bank HSBC wprowadza na brytyjskim rynku nową generację zabezpieczeń kart debetowych i kredytowych. Oprogramowanie banku będzie na poczekaniu analizować wszystkie transakcje, by wychwycić ewentualne oszustwa.
Po okresie spadku, od 2007 roku ponownie rośnie liczba oszustw dokonywanych przy pomocy transakcji kartami kredytowymi. Według danych radia BBC, na rynku brytyjskim wartość tego niewidzialnego rabunku przekroczyła w zeszłym roku 600 milionów funtów.

Bart Patrick z firmy SAS UK, która zabezpiecza elektronicznie bank HSBC, powiedział, że oszustwa na kartach kredytowych są jak "wyścig zbrojeń". Banki wprowadziły numery PIN i elektroniczny chip, ale już po półtora roku oszuści znaleźli sposoby, aby te zabezpieczenia obejść.


Nowe oprogramowanie będzie analizować każdą operację, by wyłowić zachowania nietypowe dla klienta - zbyt wysoką sumę, albo zagadkowe miejsce transakcji. Specjaliści ostrzegają, że może to przysporzyć kłopotów klientom na wakacjach. Program może odrzucić bowiem transakcję dokonaną przez mieszkańca Londynu w Atenach, Kairze, czy Moskwie. Dlatego już teraz banki apelują do właścicieli kart kredytowych, by informowali o swoich podróżach oraz by mieli przy sobie inne środki płatnicze - jak gotówkę, czeki podróżne i inne karty kredytowe.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się