Menu Region

Microsoftowi dostanie się za Internet Explorera?

Microsoftowi dostanie się za Internet Explorera?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Microsoft znowu na celowniku Komisji Europejskiej i znowu chodzi o łamanie unijnego prawa. Bruksela uważa, że amerykański gigant komputerowy nadużywa dominującej pozycji na rynku.
Tym razem chodzi o popularną przeglądarkę internetową Explorer. Komisja uważa, że dołączając ją do systemu Windows, swego flagowego produktu, amerykańska firma eliminuje konkurencję i ogranicza konsumentom swobodę wyboru.

To kolejna odsłona w wojnie, którą Bruksela kilka lat temu wytoczyła Microsoftowi, nakładając na niego wysokie kary finansowe. Poprzednio też zarzucała mu łamanie unijnej zasady konkurencji i stosowanie praktyk monopolistycznych. Amerykański gigant komputerowy nie chciał bowiem ujawniać informacji o Windowsach, utrudniając tym samym konkurentom tworzenie oprogramowania współpracującego z tym systemem.

Poprzednią batalię Bruksela wygrała - jesienią 2007 roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu uznał, że amerykańska firma nadużyła swojej pozycji na rynku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się