Menu Region

Telewizja zabierze pieniądze największym gwiazdom

Telewizja zabierze pieniądze największym gwiazdom

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sebastian Kucharski

2Komentarze Prześlij Drukuj
Już obniżono o 10 proc. honoraria w redakcjach "Wiadomości" w TVP 1, "Panoramy" w TVP 2 oraz dziennikarzy kanału TVP Info.
Ale zmniejszą się także pensje. W całej Agencji Informacji, pod którą podlegają serwisy informacyjne, budżety na wynagrodzenia mają zostać obcięte o 10 proc.

W przyszłym tygodniu zapadną decyzje co do przyszłości szefów głównych programów newsowych: Krzysztofa Raka z "Wiadomości" (został wysłany na urlop) i Jacka Karnowskiego z "Panoramy", a także Grzegorza Pawelczyka, kierownik serwisów informacyjnych w TVP Info.

- Nowy zarząd zrobił już przegląd dyrektorskich posad, teraz przyjrzy się kierownikom programów. Na razie mamy ciszę przed burzą - mówi nam jeden z pracowników TVP. Pod koniec zeszłego miesiąca wypowiedzenia w TVP dostały szefowa Agencji Informacji Aleksandra Zawłocka i szefowa TVP Info Beata Jakoniuk-Wojcieszak.

- Sytuacja jest niepewna, wszystko powinno się wyjaśnić w następnym tygodniu, bo znowu zbliża się koniec miesiąca - przyznaje jeden z dziennikarzy. Ani Jacek Karnowski, ani Grzegorz Pawelczyk nie chcieli komentować tych informacji.

Karuzela stanowisk trwa. P.o. dyrektora biura zarządu został w czwartek radny sejmiku województwa małopolskiego z listy Ligi Polskich Rodzin i wicedyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Wojciech Bosak. A nową dyrektor programową ogłoszono Hannę Andrzejczyk, wcześniej szefową zespołu badań i analiz medialnych TVP. Aby uspokoić nastroje, zarząd TVP zapowiada renegocjacje kontraktów gwiazd

Dotychczas żaden z członków nowego zarządu nie miał czasu, aby spotkać się z zespołami poszczególnych redakcji. Na przyszły tydzień zapowiedziano zebranie redakcji "Panoramy" z wiceprezesem TVP Tomaszem Rudomino.

Ale według jednego z pracowników dojdzie do niego tylko pod warunkiem ogłoszenia decyzji o zmianie szefa. Nowy zarząd postanowił już oszczędzać na "Panoramie" i od marca zlikwiduje jej wieczorne wydanie (o 0.30). Jak już pisała "Polska", to oznacza, że pracę straci 15 dziennikarzy z 50-osobowego zespołu.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

pensje w TVP

+4 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

hw (gość)  •

To dobry krok do normalizacji wyplat.Popieram kazdy pomysl idacy w tym kierunku.Powinno sie jeszcze ograniczyc ustawowo pensje wszystkich politykow ,bankowcow i innych ponad miare zarabiajacych tak jak i adwokatow.Dlaczego lekarz ratujacy ludzkie zycie zarabia grosze w porownaniu z dziennikarzami TVP

odpowiedzi (0)

skomentuj

pensje w TVP

+4 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lion (gość)  •

zamiast straszyć emerytów, że zabraknie dla nich pieniędzy na wypłaty,rząd właśnie powinien doprowadzić do tego, aby pensje również tych z TVP były zbliżone lub nieco powyżej średniej krajowej.Bo to jest niemoralne, że w dobie kryzysu jedna grupa zawodowa ma pensje astronomiczne a inni dziadują żeby przeżyć , przecież przepracowali kilkadziesiąt lat dla swego kraju a teraz nie starcza im na lekarstwa.Pamiętam,że przed wyborami pan Tusk obiecał ochronę grupy najsłabszej.

odpowiedzi (0)

skomentuj