Menu Region

Paulina Nowosielska: Nasza mała rewolucja seksualna

Paulina Nowosielska: Nasza mała rewolucja seksualna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

dziennikarka działu opinie

2Komentarze Prześlij Drukuj
Seks Polaków to piekielnie ciekawy temat badawczy. Najwyraźniej, bo analiz na ten temat powstało w ostatnich kilku latach przynajmniej kilkanaście (licząc z zagranicznymi publikacjami). Po raz kolejny karkołomnej próby narysowania portretu Polaka w sypialni podjął się seksuolog prof. Zbigniew Izdebski. I po raz pierwszy od lat powiało optymizmem. Bo oto mamy własną seksualną rewolucję.
Jeśli ktoś spodziewa się teraz pikantnych opisów orgii rodem ze świerszczyków dla dorosłych, to się przeliczy. Krytycy zgniłej kultury Zachodu zwykli mówić, że może z czasem być z nami tylko gorzej. Bo internetowe strony porno, bo filmy i seks bijący z reklam bielizny, sprzętu domowego, nawet ze spotów o czipsach.

Z kolei organizacje kobiece alarmowały, że Polkę z podmiotu zdegradowano do roli przedmiotu. Pożądanego przez mężczyzn, rzecz jasna. Okazało się, że jest inaczej. Seks tak, ale orgazm niekoniecznie. Liczy się jakość, nie ilość, a erotyczna gimnastyka bez odrobiny uczucia już nas nie kręci.

Badania prof. Izdebskiego pokazują, że metamorfozę przeżywa teraz polski Casanova. Ból głowy, brak nastroju czy kłopoty w pracy, które do tej pory złośliwie uznawano za typowo kobiece wymówki, stały się domeną mężczyzn.

Upadł tym samym największy stereotyp związany z wizerunkiem macho, że zawsze musi chcieć i zawsze może. Blisko 30 proc. mężczyzn boi się, że się nie sprawdzi i na tym tle rodzą się trudne do wyleczenia kompleksy. Kobiety znalazły się w lepszej sytuacji. Mają swoje kolorowe pisma, programy.

Przez lata nauczyły się mówić o swoich problemach, deklarowanie potrzeb i pragnień zdecydowanie łatwiej przechodzi im przez gardło. Choć złośliwi mówią, że odgadywanie zachcianek kobiety przypomina rozwiązywanie skomplikowanego testu na inteligencję. Przy nim blednie nawet certyfikat z Mensy.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Polskie nastolatki mają katastrofalnie niską wiedzę o swojej seksualności, a odsetek nastoletnich ci

+5 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Frant (gość)  •

Autorzy najnowszego raportu organizacji obrony praw człowieka Human Rights Watch podkreślają, że polskie władze nie zapewniają dzieciom odpowiedniej edukacji seksualnej. Co gorsza, nie robią tego także rodzice - pisze Dziennik. Antykoncepcja jest szkodliwa, a seksu nie powinno się uprawiać przed ślubem - tak w wielu polskich szkołach wyglądają lekcje wychowania seksualnego. Nie lepiej jest w domu, dzieci są zbywane przez rodziców, te które zdobędą się na odwagę dzwonią do telefonu zaufania i pytają, np. czy można zajść w ciążę przy pierwszym stosunku, przez pocałunek?

odpowiedzi (0)

skomentuj