Menu Region

Drugi dzień protestu pracowników w chełmskim szpitalu

Drugi dzień protestu pracowników w chełmskim szpitalu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dziś drugi dzień protestu w chełmskim szpitalu. Podobnie jak wczoraj pracownicy biorą urlopy na żądanie. Trwa spór pracowników z dyrekcją w sprawie podwyżki płac. Nie uczestniczą w nim lekarze.
Do pracy nie przyszło wczoraj 80 procent tzw. średniego personelu medycznego i pracownicy niemedyczni. Dzisiaj zapowiada się podobny scenariusz. Jak informuje przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych Iwona Stachniuk, od samego rana pracownicy dostarczają wnioski o urlopy na żądanie.

Protestujący żądają 15 procent podwyżki dla personelu medycznego i trzech procent dla pracowników niemedycznych. Dyrekcja proponuje jedynie pielęgniarkom stuzłotowy dodatek do pensji. Na to nie godzą się pracownicy. Żądają negocjacji. Zapowiedzieli, że jeśli do nich nie dojdzie, w środę rozpocznie się w szpitalu strajk generalny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się