53. Bieg Westerplatte w Gdańsku: Padł rekord frekwencji! [ZDJĘCIA, WYNIKI]

ŁŻ
3150 sklasyfikowanych zostało na mecie 53. Biegu Biegu Westerplatte. Tym samym pobity został rekord frekwencji, który jak dotychczas wynosił 2817 osób. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami i galerię zdjęciową.
WYNIKI KLASYFIKACJA OPEN - kliknij tutaj
WYNIKI KLASYFIKACJA WÓZKARZY - kliknij tutaj

Najszybszy na mecie sobotniego biegu okazał się pochodzący z Bytowa, Tadeusz Zblewski, który dystans 10 kilometrów pokonał w czasie 30 minut i 20 sekund. Na podium uplasowali się jeszcze Marek Kowalski z Żukowa (30 min, 37s) i Jarosław Dudycz z Gdańska (31 min, 21s).

Wśród kobiet z kolei najlepiej spisała się Dominika Nowakowska z Kiełpina, które w generalnej klasyfikacji zajęła 11. miejsce (33 min,, 52 sek.). Na drugim miejscu w kategorii pań uplasowała się natomiast Marta Krawczyńska z Malborka (34 min., 45s), a na trzecim Ewelina Paprocka z Obliwic (34 min., 53 s).

Łączna pula nagród w biegu wyniosła 20 tys. złotych. Wszyscy biegacze na mecie otrzymali specjalne, pamiątkowe medale. Limit na pokonanie 10-km trasy wynosił dwie godziny. Bieg został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz Radio Gdańsk.

Zawodnicy po raz kolejny uczcili zatem rocznicę obrony Wybrzeża we wrześniu 1939 roku.

Chalidow vs Materla - przyjaciele zmierzą się na KSW 33. "Kibice oczekują prawdziwego MMA i tak będzie"