Menu Region

Szczygło ma czuwać, by Klich nie bałaganił w armii

Szczygło ma czuwać, by Klich nie bałaganił w armii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Mariusz Staniszewski

Prześlij Drukuj
Twardziel zastępuje sympatycznego technokratę. Tak można określić zmianę na stanowisku szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Wczoraj fotel ten zajął Aleksander Szczygło, poseł PiS i były minister obrony narodowej. Dotychczasowy szef BBN Stanisław Stasiak zostanie zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta.

Aleksander Szczygło to jeden z najbliższych współpracowników Lecha Kaczyńskiego. Współpracuje z nim od początku lat 90. W 2006 roku był szefem Kancelarii Prezydenta, a później zajął stanowisko ministra obrony narodowej, które zwolniło się po odejściu Radosława Sikorskiego z rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Do tej pory Szczygło znany był z ostrego języka. Radosława Sikorskiego nie wahał się nazwać zdrajcą. TVN nagrał jego wypowiedź, w której żołnierzy oskarżonych o masakrę wioski Nangar Khel nazwał durniami.

Na łamach "Polski" Aleksander Szczygło kilkakrotnie krytykował obecnego ministra obrony narodowej Bogdana Klicha. Zarzucał mu m.in., że chce armię zamienić w "fabrykę generałów". Twierdził, że propozycje nominacji generalskich, które Bogdan Klich kierował do prezydenta, nie mają żadnego uzasadnienia merytorycznego, a są wyłącznie próbą obsadzania wojska ludźmi PO.

***

Z Aleksandrem Szczygłą, nowym szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, rozmawia Mariusz Staniszewski

Tworzył Pan PiS-owską armię?
W jakim sensie?

Tak mówi minister Klich.
Nikt mnie nie prześcignie w budowaniu pozytywnych relacji z ministrem Klichem.

Nawet jeżeli on mówi, że Pan gardzi żołnierzami?

Powtórzę poprzednią odpowiedź.

Ale takie słowa szefa MON zapowiadają, że będzie między Wami iskrzyć.

Jeśli obie strony wykażą się dobrą wolą i przekonaniem, że możemy budować doskonałe siły zbroje, to nie martwiłbym się o tę współpracę.
1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się