Menu Region

UOKiK ukarał Pocztę Polską

UOKiK ukarał Pocztę Polską

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Pocztę Polską karę finansową w wysokości 6 milionów 600 tysięcy złotych za nieterminowe dostarczanie przesyłek.
UOKiK sprawdzał terminowość wywiązywania się przez Pocztę Polską ze swoich obowiązków w 2007 roku. Po kontrolach stwierdzono, że nieterminowo były dostarczane listy zwykłe i priorytetowe, a także paczki zwykłe oraz priorytetowe, w przypadku których wykryto największe opóźnienia.

Rzecznik prasowy UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel powiedziała, że od 2005 roku obserwowane jest stałe pogarszanie się jakości usług świadczonych przez Pocztę Polską pod względem dostarczania przesyłek.
Poczta Polska zapowiedziała odwołanie się od kary.

UOKiK ukarał także spółki telekomunikacyjne Aster, DIalog i Tele 2. Firmy te zapłacą łącznie ponad 7 milionów złotych kary za stosowanie w umowach zapisów niekorzystnych dla klientów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się